Informacja ze sklepu

Kiedy pies potrzebuje pieluch?

Kiedy pies potrzebuje pieluch?

Nietrzymanie moczu u psa to niestety dość częsty problem. Przeważnie dotyka on zwierzaków w podeszłym wieku, ale jego przyczyną mogą być też różnego rodzaju schorzenia oraz powikłania po zabiegach. Co zrobić w sytuacji, gdy nasz pupil zaczyna mieć problemy z utrzymaniem moczu? Rozwiązaniem takiego problemu mogą być specjalne pieluchy dla psów, dzięki którym łatwo utrzymać higienę w domu, a jednocześnie zapewnić komfort zwierzakowi.

Pieluchy dla psa – kiedy mogą się przydać?


Pieluchy dla psa to tak naprawdę jedyny ratunek, gdy u naszego pupila pojawia się problem z nietrzymaniem moczu. Może dojść do niego na skutek naturalnych procesów starzenia, gdy w pewnym wieku organizm czworonogu po prostu nie funkcjonuje już tak, jak powinien. Przyczyną wielomoczu lub zwiększonej częstotliwości jego wydalania mogą być także różnorodne schorzenia, między innymi cukrzyca, infekcja układu moczowego lub zapalenie pęcherza. Warto dodać, że przypadku suk problem nietrzymania moczu często wiąże się też z zabiegiem sterylizacji i wywołanym przez niego zaburzeniem napięcia mięśni wokół cewki moczowej.

Jeśli zatem zauważymy, że nasz pupil zaczyna oddawać mocz w mieszkaniu, choć nigdy dotąd się to nie zdarzało, koniecznie wybierzmy się do weterynarza. Tam wykonamy niezbędne badania, a w razie potrzeby lekarz wdroży odpowiednie leczenie. Pamiętajmy jednak, że czasem problemu z nietrzymaniem moczu nie da się całkiem zażegnać. Jeśli jego przyczyną jest starość lub paraliż dolnej części ciała psa, pieluchy powinny stać się już nieodłączną częścią jego życia.

Pieluchy dla suczki na cieczkę


Cieczka pojawia się u niesterylizowanych suczek zwykle dwa razy do roku. Jest to całkowicie naturalne, więc decydując się na czworonożną pupilkę, powinniśmy się z tym liczyć. Miejmy też na uwadze, że suczka w tym okresie może być trochę podenerwowana, drażliwa i po prostu nie czuć się dobrze, dlatego postarajmy się jak najlepiej zadbać o jej komfort i wygodę. Nie ma też co złościć się na widok krwawych plam na dywanie czy meblach – w końcu brak sterylizacji wiąże się z takimi konsekwencjami i dla nikogo nie jest to tajemnicą. Zamiast się wściekać, zastanówmy się, co można zrobić, by pomóc zwierzakowi i poprawić nieco komfort wspólnego mieszkania. Najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście specjalne pielucho-majtki na cieczkę, które bez problemu kupimy w sklepie zoologicznym. Dzięki nim łatwiej będzie utrzymać czystość w mieszkaniu i uniknąć zabrudzeń na meblach czy pościeli. Jak wybrać odpowiednie pieluchy?

↓ PIELUCHY DLA SUCZEK ↓



Jak dobrać pieluchę dla psa?


W sklepach zoologicznych znajdziemy różne rodzaje pieluch dla psów. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, między innymi płeć i wielkość psa. Dobrze też wiedzieć, że pieluchy dla psów i suczek trochę się od siebie różnią, więc jeśli dobierzemy je nieprawidłowo, mogą zupełnie nie zdać egzaminu. W związku z budową anatomiczną pieluchy dla psa mogą mieć formę pasa zapinanego na podbrzuszu. Z kolei pieluchy dla suczek są przeważnie bardziej zabudowane i wyposażone w otwory na ogon oraz tylne łapy. Specjalne pielucho majtki na cieczkę na suczek są także bardziej elastyczne, mogą posiadać kieszonki na wymienne wkłady oraz dodatkowe zapięcia, dzięki którym ich noszenie jest wygodne i nie powoduje dyskomfortu u zwierzaka.

↓ PIELUCHY DLA PSA ↓



Kupując pieluchy, powinniśmy znać też gabaryty czworonoga, a konkretnie obwód jego tułowia. Pampersy dostępne w sklepach zoologicznych zwykle występują w rozmiarach od XS do XL, a nawet XXL, więc nie powinniśmy mieć dużego problemu z wyborem tych właściwych.


Jak korzystać z pieluch dla psa?


Jak używać pieluch dla psa, by dla pupila było to jak najbardziej komfortowe? Kluczową kwestią jest to oczywiście higiena. Pamiętajmy, że większość pieluch dostępna na rynku to produkty jednorazowe i należy zmieniać je po zabrudzeniu. Mokra i brudna pielucha to dla psa nic przyjemnego, a przy okazji stwarza ona środowisko idealne dla bakterii, które w kontakcie ze skórą mogą doprowadzić do poważnej infekcji i wysypki. To samo tyczy się wkładów do pieluszek wielorazowych. Starajmy się regularnie sprawdzać ich stan i wymieniajmy je jak najczęściej.

Co więcej, pielucha powinna być dobrana tak, aby nie obcierała pupila, nie przesuwała się podczas chodzenia i nie utrudniała mu ruchów. Zwierzak w zbyt małej lub za dużej pielusze będzie czuł się po prostu niekomfortowo i może próbować sam ją ściągnąć.

Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: © AaronAmat — istockphoto.com
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie