Informacja ze sklepu

Gdzie w domu umieścić legowisko dla psa?

Gdzie w domu umieścić legowisko dla psa?

Wydawać mogłoby się, że kwestia psiego legowiska nie powinna przysparzać zbyt wielu problemów. W praktyce okazuje się jednak, że nie tylko sam wybór posłania wcale nie jest prosty. Bywa i tak, że umiejętne ulokowanie psiego łóżka w przestrzeni domowej staje się sporym wyzwaniem logistycznym.

Legowisko w miejscu ustronnym czy w centrum życia domowego?


Szukając dobrego miejsca na psie posłanie, w pierwszej kolejności zastanowić powinniśmy się nad tym, czy pupilowi naszemu bardziej potrzebny jest cichy zakątek, czy kontakt z domownikami. Z jednej strony psy, by wypocząć, potrzebują spokoju. Z całą pewnością nie umieszczajmy więc ich legowisk w przedpokojach tuż przy drzwiach wejściowych, gdyż w takich warunkach zwierzaki ciągle nastawione będą na czuwanie. Z drugiej strony jednak piwnica, spiżarnia czy garderoba, choć gwarantują ciszę, wyłączają psa z życia rodzinnego. Najlepszym miejscem dla psiaka jest więc ustronny kąt w jadalni czy dziennym pokoju, a więc lokalizacja, która pozwala nieco się wycofać, wciąż pozostając w kontakcie z innymi mieszkańcami. Ponadto nieprzypadkowo mowa jest tu właśnie o kącie, a więc o rogu pokoju. Posłanie z dwóch stron otoczone ścianą staje się bardziej przytulne i bezpieczne.


Gdzie umieścić psie legowisko, gdy w domu są małe dzieci?


Z nieco inną sytuacją do czynienia mamy wtedy, gdy wśród domowników są też małe dzieci. Nawet najbardziej towarzyskie czworonogi czasem potrzebują chwili wytchnienia, co przy maluchach wcale nie jest łatwe. Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, nie do końca potrafią jeszcze obchodzić się z psiakiem, często nie potrafią one też uszanować psiego prawa do odpoczynku. W takiej sytuacji umieśćmy psie legowisko w takim pokoju, do którego dostęp odciąć możemy drzwiami lub bramką ochronną.

Przy okazji pamiętajmy, że dla psa problemem mogą być nie tylko mali współlokatorzy, ale i telewizor. Ten, choć nie pociągnie psa za ogon, podobnie jak dzieci bywa źródłem hałasu. Jeśli więc telewizję oglądamy naprawdę głośno, zadbajmy o to, aby psie legowisko znajdowało się w stosownej od niej odległości.

↓ LEGOWISKO DLA PSA TYPU BUDKA ↓


Umiejscowienie psiego posłania a temperatura


Psiak nie ma możliwości dopasowywania się do panującej w domu temperatury. Nie może on rozebrać się, gdy robi mu się za gorącą bądź też ubrać, gdy zziębnie. Stąd też lokując psie legowisko, zadbajmy o to, aby nie znajdowało się ono bezpośrednio przy rozkręconych kaloryferach lub w miejscach, w których hulają przeciągi.


Niech pies sam wybierze miejsce do spania


Nie da się wskazać jednego, najlepszego miejsca na psie legowisko. Nie tylko nasze domy i rodziny są różne, również każdy psiak jest inny. Jak najbardziej przystać możemy więc na to, że to pies wskaże nam miejsce, w którym ulokować powinniśmy jego posłanie. Wystarczy więc, że wnikliwie poobserwujemy zwierzaka i dostrzeżemy, gdzie lubi on układać się do snu.

↓ LEGOWISKO DLA PSA TYPU PONTON ↓



Przy okazji, gdy tylko dysponujemy wystarczającą ilością przestrzeni, nie musimy ograniczać się tylko do jednego psiego posłania. Okazać może się, że dobrym pomysłem będzie wówczas umieszczenie jednego legowiska w gwarniejszym, drugiego zaś w cichszym zakątku. Psie łóżka ułożyć możemy też w takich miejscach, aby zwierzak spokojnie mógł przemieszczać się wraz z nami i towarzyszyć nam przez większość czasu. Ponadto, jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, a psiak sporo czasu spędza w przydomowym ogrodzie, pomyślmy o dodatkowym legowisku zewnętrznym. Nieustanne wnoszenie i wynoszenie psiego posłania dodaje nam pracy i wprowadza sporo zamętu. Co więcej, legowisko przeznaczone do użytku zewnętrznego wykonane musi być z takich materiałów, które dadzą sobie radę z deszczem i słońcem.

Pies w naszym łóżku


Przy okazji tematu psich legowisk często pojawia się pytanie, czy pupil może spać wraz z nami w łóżku. I w tym przypadku nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi – kwestię tę rozstrzygnąć musimy więc samodzielnie. Jeśli wszyscy użytkownicy łóżka zgadzają się na spanie z psiakiem, nic nie stoi na przeszkodzie, by tak właśnie się działo. Zawczasu warto jednak pomyśleć o tym, czy jest to tylko chwilowy kaprys, czy przemyślana decyzja. Właściciele często wpuszczają do swojego łóżka szczeniaka, licząc na to, że później dorosły zwierzak sam przeniesie się na własne legowisko. W takiej sytuacji warto mieć na uwadze fakt, że psiaka ciężko będzie oduczyć zachowań, na które raz już pozwoliliśmy.

↓ LEGOWISKO DLA PSA ↓



Tekst: Małgorzata Paszko
Zdjęcie: © AaronAmat — istockphoto.com
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie