Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Jak zadbać o psa zimą?



Zima to trudny czas dla wielu czworonogów. Zwłaszcza tych, które nie mogą pochwalić się grubą warstwą ciepłego podszerstka. Jak zadbać o psa zimą? Jak pomóc mu przetrwać spacery, gdy mróz szczypie w nos i uszy? Oto 5 elementów pielęgnacji psa, na które warto zwrócić uwagę zimą!
 

Jak dbać o psa zimą?

Zimę najgorzej znoszą psy, które większość czasu spędzają w domowych pieleszach. Niskie temperatury, śnieg lub marznący deszcz mogą poważnie dać im się we znaki, a nawet zaszkodzić ich zdrowiu. Dlatego tak ważna jest właściwa pielęgnacja pupila w czasie zimy. O czym trzeba pamiętać?
 

Pielęgnacja psich łap zimą

Opuszki psich łap są delikatne i wrażliwe na zimno. Zimą szczególnie szkodzi im sól, którą posypywane są ulice i chodniki. Spacery po takiej powierzchni mogą powodować podrażnienia, a nawet bolesne otarcia, owrzodzenia i pęknięcia skóry. W skrajnych przypadkach mogą pojawić się nawet głębsze rany i stan zapalny wymagający leczenia u weterynarza.
Aby temu zapobiec, warto zaopatrzyć się w wazelinę albo specjalną oliwkę czy inny preparat do pielęgnacji psich łap. Przed każdym spacerem należy smarować opuszki łap pupila maścią, by nawilżyć skórę i ochronić ją przed urazami. Po powrocie do domu warto też osuszyć łapy zwierzaka, a w razie potrzeby ponownie nasmarować środkiem nawilżającym.
Innym sposobem na ochronę psich łap są specjalne buty dla psa. Wykonuje się je z nieprzemakalnych i utrzymujących ciepło materiałów, które dobrze zabezpieczają łapy psa przed zimnem i wilgocią.
 

Ubranka dla psa na zimę

Niestety nie każdy pies może poszczycić się grubym, ciepłym podszerstkiem, który ochroniłby go przed zimnem. Niektóre czworonogi, takie jak jamniki czy boksery dysponują jedynie cienką warstwą sierści, a ta nie zapewnia praktycznie żadnej izolacji przed chłodem, wiatrem, czy opadami. Aby pomóc pupilowi przetrwać spacery zimą, można wyposażyć go w ciepłe ubranko.
W sklepach zoologicznych znajdziemy rozmaite ubrania dla psów, czy to w formie sweterków, kurtek czy nieprzemakalnych płaszczy. Jeśli zauważymy, że podczas spaceru zwierzak drży, podnosi łapy albo próbuje zawrócić w stronę domy, to znaczy, że dodatkowe okrycie zdecydowanie jest mu potrzebne. Wybierając ubranko dla psa, pamiętajmy, że powinno być łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu. Należy też dopasować je do gabarytów pupila, tak aby nie przeszkadzało w chodzeniu i nie krępowało jego ruchów!


↓ UBRANKA I BUTY DLA PSÓW ↓
 

 

Właściwe żywienie, czyli karma dla psa na zimę

Zimą warto szczególnie zadbać o to, by w misce pupila zawsze pojawiały się pożywne i zbilansowane posiłki. Odpowiednia karma, dopasowana do potrzeb czworonoga, zapewni mu energię, wzmocni jego organizm i odporność. Jeśli pies spędza dużo czasu na zewnątrz, czy to podczas intensywnych spacerów, czy biegając po podwórku, warto nieco zwiększyć jego porcje albo zadbać o większą kaloryczność posiłków.
Zadbajmy o to, by karma psa na zimę zawierała jak najwięcej czystego mięsa oraz witamin, głównie witaminy A, D oraz E. W skład pokarmu powinny wchodzić także dodatki, takie jak olej z łososia, będące źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Związki te wzmacniają elastyczność skóry, a także poprawiają kondycję i wygląd sierści czworonoga.
 

Ciepłe schronienie na zewnątrz i w domu

Jeśli pies większą część dnia spędza na zewnątrz, biegają po podwórku, musimy upewnić się, że ma tam odpowiednie schronienie. Psia buda powinna być ocieplona i osłonięta od wiatru. Możemy zabezpieczyć ją słomą lub ciepłymi kocami, które zapewnią dodatkową izolację przed chłodem. Pamiętajmy też o wymianie wody. Jeśli mróz jest siarczysty, woda w misce szybko zamarznie!
Warto pamiętać, że psy obdarzone cienką warstwą sierści mogą marznąć nawet w domu. Jeśli pupil w czasie drzemki zwija się w ciasny kłębek i chowa łapy pod siebie to znak, że jest mu zimno. W takiej sytuacji warto ustawić posłanie pupila nieco bliżej kaloryfera lub wyposażyć je w dodatkowy koc dla psa.

↓ LEGOWISKA DLA PSÓW ↓
 

 

Bezpieczeństwo psa podczas zimowych spacerów

Zimą zmierzch zapada dużo wcześniej, a nawet w ciągu dnia często bywa szaro i pochmurno. W takich warunkach widoczność na drodze jest osłabiona, więc warto zadbać o bezpieczeństwo pupila. W sklepach zoologicznych znajdziemy odblaski dla psów oraz specjalne akcesoria spacerowe wyposażone w odblaskowe lub święcące elementy. Dzięki nim pupil staje się lepiej widoczny dla kierowców oraz innych przechodniów.
 
 
 
Autorka: Angelika Podgajna

« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.