Informacja ze sklepu

Karmy dla psów z alergią pokarmową



Jeśli pies nieustannie się drapie, na jego skórze obecne są zaczerwienienia bądź wysypka, zdarzają mu się biegunki lub wymioty, to sygnał, że warto przyjrzeć się jego... diecie. Przyczyną wymienionych objawów może być bowiem alergia pokarmowa, czyli nieprawidłowa reakcja układu  odpornościowego czworonoga na konkretny składnik (alergen) zawarty w pożywieniu.

Dlaczego pies ma alergię pokarmową?


Alergię pokarmową niełatwo rozpoznać. Głównie dlatego, że świadczące o niej symptomy mogą towarzyszyć wielu innym chorobom. Dlatego tak ważne jest, aby nie zwlekać z wizytą u weterynarza, jeśli zaobserwujemy u pupila niepokojące objawy. Alergia pokarmowa może rozwinąć się w każdym wieku, więc nawet jeśli nasz pies nie miał żadnych problemów jelitowo-żołądkowych w pierwszych latach życia, nie możemy mieć pewności, że nie wystąpią one w okresie dorosłości czy nawet starości.


Głównym alergenem jest białko zawarte w pożywieniu. Może to być zarówno białko pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego. Do najczęściej uczulających składników należą m.in. mleko, jaja, zboże zawierające gluten, ale także wołowina, drób czy ryby. Jak sprawdzić, co konkretnie wywołuje alergię u naszego pupila? Niestety, nie jest to łatwe zadanie. Zazwyczaj weterynarz zaleca przeprowadzenie tzw. diety eliminacyjnej, polegającej na – jak sama nazwa wskazuje – usunięciu z codziennego jadłospisu dotychczas spożywanego pokarmu, zastąpienie go takim, którego pies do tej pory nie spożywał, i następnie stopniowe wprowadzanie kolejnych produktów.

Jaka karma będzie najlepsza dla psa z alergią pokarmową?


W trakcie diety eliminacyjnej można spróbować wprowadzić na pewnym etapie specjalną karmę dla psów z alergią pokarmową (tzw. karmę hipoalergiczną). Tego typu karma zawiera nieuczulające białko hydrolizowane, nie posiada też w składzie zbóż, które z uwagi na obecność glutenu mogą wywoływać alergię. Warto zwrócić uwagę, czy karma oprócz niezbędnych witamin i soli mineralnych zawiera także nienasycone kwasy tłuszczowe (omega), które działają przeciwzapalnie, pomagają więc łagodzić skórne objawy uczulenia.

Tekst: Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Zdjęcie: Fotolia.pl

« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie