Informacja ze sklepu

Jak dobrać transporter dla kota?



Transporter to jeden z najważniejszych elementów kociej wyprawki. Każdy właściciel powinien wyposażyć się w transporter, który nie tylko ułatwi odwiedziny u weterynarza, ale umożliwi także wspólne podróże - nawet te najdalsze. Obowiązkiem każdego, troskliwego opiekuna jest zapewnienie pupilowi maksimum bezpieczeństwa oraz komfortu podczas jazdy czy to samochodem, czy pociągiem. Solidny transporter zmniejsza ryzyko ucieczki ulubieńca i zapewnia mu przytulne schronienie, co niweluje stres związany z podróżą. Jak wybrać odpowiedni transporter? Oto garść porad.


Wielkość transportera

Jednym z podstawowych kryteriów, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie transportera jest waga kota. Producenci kocich transporterów posługują się specjalnymi oznaczeniami w formie cyfr od 1 do 3, ułatwiającymi dobranie kontenera do wielkości i wagi zwierzęcia. Transporter oznaczony cyfrą 1 przeznaczony jest dla jednego, średniego kota w typie zwykłego, dorosłego dachowca. Można zatem przyjąć, że będzie on odpowiedni dla kota, którego masa ciała nie przekracza 6 kilogramów. Taki mały transporter sprawdzi się świetnie w krótkich podróżach, nie będzie również problemu z noszeniem go w ręku.

Nieco większy transporter, oznaczony cyfrą 2, przeznaczony jest dla jednego kota dużej rasy, na przykład maine coon czy norweski leśny lub dwóch małych kotów. Transportery w rozmiarze 3, w którym zmieszczą się nawet 3 koty, przeznaczony jest do typowo dalekich podróży. Ze względu na gabaryty kontener trudno przenosić w rękach, bardziej nadaje się do zainstalowania w samochodzie. Transporter tej wielkości najchętniej wybierany jest przez hodowców wyjeżdżających na wystawy, gdyż zapewnia on pupilom największą wygodę. Transporter niedobrany do wagi kota może nie wytrzymać obciążenia i ulec zniszczeniu podczas podróży.

Wygoda i akcesoria


Transporter powinien być na tyle duży, by zwierzę mogło wewnątrz swobodnie się wyprostować, obrócić lub ułożyć do snu. Właściciele młodych kociąt powinni wybierać kontenery z myślą o tym, że pupil niebawem podrośnie i mały koszyk przestanie mu wystarczać.

Warto zwracać uwagę również na dodatkowe akcesoria. Niektóre plastikowe kontenery wyposażone są w pojemniki na jedzenie oraz wodę, które pozwalają nakarmić pupila bez konieczności wypuszczania go. W większych modelach można nawet zamontować małą kuwetę.

Dobrze pomyśleć także o ewentualnym czyszczeniu transportera. Kontenery z tworzywa sztucznego bardzo łatwo umyć, natomiast te wiklinowe sprawiają większe problemy w przypadku, gdy kot je zabrudzi. Decydując się na torbę z materiału warto sprawdzić czy można prać ją w pralce.




Jakość wykonania transportera

Niezwykle ważnym aspektem jest również jakość wykonania. Mając na uwadze wygodę i bezpieczeństwo pupila, transporter powinien być jak najbardziej solidny i wykonany z dobrej jakości materiału. Wybierając kontener z tworzywa sztucznego należy sprawdzić grubość i jakość plastiku oraz wykonanie klamer i zatrzasków.  Trzeba upewnić się, że transporter nie rozpadnie się podczas przenoszenia, nawet dużego i ciężkiego kota.

Decydując się na transporter w formie torby na ramię, należy wziąć pod uwagę czy zęby i pazury pupila nie zniszczą szwów ani nie rozerwą materiału.


Otwieranie transportera

Solidne drzwiczki to podstawa każdego transportera dla kota. Jeśli mechanizm otwierania i zamykania drzwiczek jest zbyt łatwy, mogą na przykład otworzyć się same podczas podróży. Sam zwierzak również może je uszkodzić. Warto pamiętać, że drzwiczki są wyjątkowo newralgicznym miejscem w większości koszy wiklinowych i częstym powodem kocich ucieczek.
Niektóre transportery plastikowe poza wejściem z boku, mają także dodatkowe drzwiczki, na górze. Ułatwia to wkładanie to środka wyjątkowo opornych kotów.

Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie