Informacja ze sklepu

Transportery rowerowe dla psów



Właściciel jedzie na rowerze, a obok na smyczy żwawo i radośnie biegnie owczarek niemiecki, husky albo dalmatyńczyk. Teraz spróbujmy w myślach „przyczepić” do smyczy pieska chihuahua, yorka bądź maltańczyka. Coś tu nie gra, prawda? Małe czworonogi – czy raczej ich krótkie nóżki – nie są stworzone do gonienia za rowerem. Są stworzonego do tego, żeby wsadzić je do transportera i wieźć na rowerze.

Transporter rowerowy tylko dla małych psów?

Transporter rowerowy warto kupić jednak nie tylko wtedy, gdy planujemy przygarnąć pieska małej rasy. Warto zastanowić się nad zakupem również w sytuacji, kiedy w naszym domu pojawia się szczenię rasy średniej czy dużej, a jedynym środkiem transportu, jakim dysponujemy, jest właśnie rower. Zanim psiak przekroczy wagę ok. 10 kg, może minąć kilka miesięcy, więc przez ten czas transporter rowerowy może nam z powodzeniem służyć.


Rodzaje transporterów rowerowych dla psów


Do wyboru mamy kilka rodzajów transporterów, spośród których część mocowana jest z przodu roweru, a część – na bagażniku. Do umieszczenia na tylnym bagażniku przeznaczony jest m.in. transporter w postaci plastikowego, zamykanego kontenera (oczywiście z otworami wentylacyjnymi). Takie transportery są solidne, bezpieczne, a przy tym łatwo je wyczyścić w razie ewentualnych zabrudzeń.

Na bagażniku umieścić można również transporter wykonany z poliestru. Posiada on siateczkę zapewniającą dopływ świeżego powietrza. Jeśli pupil lubi obserwować okolicę podczas jazdy, transporter można zostawić otwarty. Wówczas przypinamy psa za pomocą wbudowanej smyczy, dzięki czemu mamy pewność, że nie wyskoczy. Taki transporter może być wyposażony w odblaski, dodatkowo zwiększające bezpieczeństwo i nasze, i czworonoga.

Drugą grupę tworzą wspomniane transportery mocowane z przodu roweru, na kierownicy. W tym przypadku mamy do wyboru m.in. otwartą torbę z poliestru. Torba posiada wbudowaną smycz, zwykle też odblaski i dodatkowe kieszonki. Warto zwrócić uwagę, czy dno tego typu miękkich transporterów jest wyjmowane, co ułatwia czyszczenie. Bardzo przydatny jest również regulowany pasek, który pozwala na zdjęcie torby z roweru i przenoszenie jej na ramieniu.

Na przodzie roweru można też przewozić pieska w transporterze przypominającym plastikową płytką miskę. Bezpieczeństwo zapewnia pupilowi wbudowana smycz (lub szelki). Niewątpliwym atutem takiego transportera jest możliwość łatwego umycia go.

Tekst: Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Zdjęcie: Fotolia.pl

« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2025

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie