Informacja ze sklepu

Kurtka dla psa



Sezon zimowy to okres, kiedy możemy zauważyć na ulicy przeróżnie ubrane psiaki. Wokół ciuszków dla kudłaczy narosło wiele mitów. Z jednej strony mamy rzesze przeciwników poprawiania psiej natury, z drugiej zagorzałych wielbicieli, którzy na bieżąco śledzą modowe nowinki. W tym wszystkim często zapominany  jednak o psiaku, a przecież najważniejsze jest to, aby w okresie jesienno-zimowym było mu po prostu ciepło i wygodnie. Przesada w żadną stronę nie jest wskazana. Pamiętajmy, że liczy się praktyczność ubranka, a dopiero w drugiej kolejności designerski wygląd.


Kiedy pies potrzebuje kurtki?


Najprostsza odpowiedź brzmi: psiak potrzebuje kurtki, kiedy marznie. Wraz ze spadkiem temperatur, zwierzaki zaczynają mieć problem z utrzymaniem ciepła. Szczególnie dotyczy to tych pupili, którzy wychodzą na długie spacery i do tego raczej nie szaleją zbyt mocno w trakcie takich wypadów. W czasie szybkiej rundki wokół bloku trudno jest przemarznąć. To samo tyczy się aktywnego spędzania czasu na mroźnym powietrzu (ale uwaga: rozgrzany psiak, który potem jeszcze długo chodzi po chłodzie, to bardzo zły pomysł, może się przeziębić i to poważnie). Zazwyczaj najbardziej marzną czworonogi z krótkim, niezbyt gęstym futrem (nie wspominając już o rasach bezwłosych). Po czym poznać, że im zimno? Trzęsą się i przestępują co chwila z nogi na nogę. To znak, że psiak potrzebuje dodatkowego ocieplenia, czyli najlepiej kurtki.


Jak dobrać kurtkę dla psa?


Kurtka dla psa musi być przede wszystkim porządnie dopasowana, czyli mieć odpowiedni rozmiar. W tym celu powinniśmy koniecznie zmierzyć kudłacza. Im więcej mamy danych, tym lepiej. Na pewno potrzebujemy długości (od głowy do ogona), obwodu klatki piersiowej i głowy, długości szyi oraz nóg, a także szerokości w kłębie. Oczywiście na ubraniach dla psów są informacje o rozmiarze (od XS do XL), ale każdy producent może mieć swoją rozmiarówkę, trochę różniącą się od pozostałych. Najlepiej oczywiście, jeśli ubranie da się przymierzyć w sklepie. Jeśli nie, zróbmy to od razu po powrocie do domu. Z mierzeniem kurtki jest trochę tak, jak z doborem szelek. Najważniejsze, żeby nie krępowała ruchów. Nie może być za ciasna, bo ograniczy ruchliwość kończyn albo zacznie boleśnie uciskać. Zbyt wielka z kolei spadnie z psiaka albo zaplącze się o uszy i łapy. Wybierajmy modele, które łatwo się zapinają (suwak, rzepy), są dosyć elastyczne i nie uwierają. Miękkie tkaniny, najlepiej z ocieplającym polarem, nadadzą się idealnie. Zwróćmy też uwagę, czy ubranko jest wytrzymałe i czy nie pęknie, nie popruje albo nie rozpadnie się po kilku spacerach. Nie każdy psiak jest spokojny na spacerze, więc produkt musi sprostać jego trybowi życia. Warto zainwestować też w nieco droższe, ale szybkoschnące kurtki, najlepiej odporne na wilgoć, deszcz i śnieg. Sięgajmy też po takie materiały, które nie są ciężkie, bo dźwiganie ich na codziennych spacerach może naprawdę zmęczyć pupila. Opłaca się także wybierać kolory ochronne, na których mniej widać brud. Nie łudźmy się, że zwierzak doceni piękno śnieżnobiałej kurtki albo urok pastelowych wykończeń. Kupmy mu produkt, który jest ładny, ale przede wszystkim praktyczny.


Gdzie kupić psu kurtkę?


W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo szeroki wybór tego typu produktów. Bogactwo wzorów i kolorów sprawi, że każdy psiak i jego właściciel znajdzie coś dla siebie. Unikajmy kupowania ubrań dla zwierzaków z niepewnych źródeł czy w supermarketach na przecenie. Zazwyczaj są marnej jakości, mogą uczulać, a nawet farbować sierść! Do tego zapewne szybko się zniszczą. Warto zainwestować w produkt nieco droższy, za to najwyższej jakości. Dzięki temu posłuży kudłaczowi przez wiele sezonów. Nigdy nie nabywajmy też ubranek używanych. Nie wiemy, czy poprzedni psiak nie miał na przykład kłopotów skórnych, które przez materiał przeniosą się i na naszego pupila. 

Rodzaje kurtek dla psów


Na rynku jest tyle modeli i w tak szerokiej gamie kolorystycznej, że każdy znajdzie coś odpowiedniego. Są kurtki puchowe, polarowe, z kapturem, ściągaczami, paskami, krótszymi lub dłuższymi rękawami. Są bomberki, puchówki, parki albo wariacje na temat klasycznych modeli. Niektóre kurtki są bardziej „do pasa”, inne z kolei opatulają całego psiaka. Mogą mieć futro przy mankietach, sznurowany tył, specjalnie wiązany kaptur (albo nie mieć go wcale). Są też kurtki gładkie, pikowane, obszyte sztucznym futrem, z kieszeniami i ozdobami. W kwestii kolorów takie samo szaleństwo: wszystkie możliwe odcienie plus ogromny wybór wzorów lub nadruków. Pamiętajmy, aby decydować z głową. Oczywiście, że kurtka powinna pasować do koloru oczu psiaka, sierści, a nawet charakteru, ale wygoda też jest bardzo ważna. Jeśli kudłacz nie może spokojnie w niej biegać i skakać, z pewnością nie polubi takiego akcesorium.

Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2025

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie