Informacja ze sklepu

Środki przeciw pchłom i kleszczom dla kota



Koty uchodzą za prawdziwe czyściochy. I słusznie! Nasi mali domowi milusińscy z niemałym zacięciem dbają o schludny wygląd swych futer. Niestety, mimo pielęgnacyjnych starań, nie są w stanie samodzielnie stawić czoła pchłom i kleszczom. W tej dziedzinie niezbędne jest im nasze wsparcie.


Po jakie środki sięgnąć, by zabezpieczyć kota przed pchłami i kleszczami?


→ preparaty typu spot-on

Preparaty typu spot-on to biobójcze substancje, które skutecznie zwalczają nie tylko pchły i kleszcze, ale również wszy oraz wszoły. Środki te są niezwykle efektywne w działaniu – rozprawiają się z pasożytami już obecnymi w futrze naszego pupila oraz przez cały miesiąc trzymają na dystans wszystkich nieproszonych gości. Preparaty spot-on dobrze sprawdzą się w przypadku kotów regularnie wychodzących na świeże powietrze. Podczas aplikacji zadbać musimy jednak o to, by wchłonęły się one należycie. Krople nakładamy na kark zwierzaka w miejscu, do którego ten nie sięga językiem. Przez dzień czy dwa pupil nasz unikać powinien też przebieżek w deszczu.

→ obroże przeciw pchłom i kleszczom

Obroże zabezpieczające kota przed zewnętrznymi pasożytami działają znacznie dłużej niż krople. Substancje w nich zawarte uwalniają się pomału, dzięki czemu nasz pupil chroniony jest nawet przez 6-8 miesięcy. Obrożę taką zawsze odpowiednio dobieramy do wagi zwierzaka. Pamiętajmy również o tym, by uciąć zbyt długą jej końcówkę. W wolnym czasie kot zabrać może się do żucia odstającego kawałka paska, w nim zaś obecne są substancje biobójcze. Dodatkowo w przypadku zwierzaków wychodzących na zewnątrz, wybierzmy model, który w razie potrzeby pupil nasz z łatwością będzie mógł ściągnąć z szyi.



→ szampony


Środki przeciw pchłom i kleszczom dla kota dobierać powinniśmy tak, aby jak najlepiej dostosowane były do potrzeb zwierzaka. Jeśli pupil nasz jest domatorem nieopuszczającym bezpiecznych czterech kątów, stosować możemy delikatny dla kociej skóry szampon. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak tylko wtedy, gdy mruczek nasz nie odczuwa lęku przed wodą. Szampony działają krócej niż obroże czy krople. W szczycie sezonu wychodzące futrzaki warto więc kąpać nawet co dwa tygodnie.



→ spraye i pudry

Naszego milusińskiego przed kleszczami i pchłami chronić możemy również za pomocą specjalnych sprayów i pudrów. W tym wypadku szczególną ostrożność zachować powinniśmy podczas samej aplikacji – preparaty te nie powinny trafić do kociego pyszczka czy oczu. Spraye skutecznie chronić będą naszego zwierzaka nawet przez okres 6 tygodni, pudry znacznie krócej – przez 2 tygodnie. Zarówno wśród pudrów, jak i sprayów znaleźć możemy takie preparaty, które służą do walki z pchłami w kocim otoczeniu. Okazać mogą się one niezwykle przydatne, gdy chcemy skutecznie rozprawić się z intruzami grasującymi po mieszkaniu.



Domowe koty też warto zabezpieczyć przed pchłami!


Wielu właścicieli domowych piecuchów sądzi, że problem pcheł nie dotyczy ich zwierzaków. Tymczasem nawet koty niewychodzące na zewnątrz, mogą zarazić się tymi pasożytami. Pchła to znakomity skoczek – jednym susem pokonać może ona odległość 30, 40 cm. Dodatkowo owad ten uwielbia podróżować na gapę, stąd też na naszych butach czy spodniach z łatwością przedostać może się do wnętrza mieszkania. Sprawa jeszcze prostsza jest wówczas, gdy w domu posiadamy więcej niż jednego zwierzaka. Często zdarza się, że pchły w futrze swym przynosi pies, później zaś atakują też one domowego kota.[1] Jeśli rezygnujemy z profilaktycznej ochrony domowych mruczków, koniecznie zaopatrzyć powinniśmy się w grzebień przeciwpchelny. Pod ręką zawsze warto mieć też przeciwpchelny szampon.

O czym powinniśmy pamiętać, wybierając środki przeciw pchłom i kleszczom dla kota?


Preparaty biobójcze to silnie działające specyfiki – zawsze odpowiednio dobierać powinniśmy więc je do wagi naszego pupila. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że środki dla psów i kotów różnią się swym składem. Dla tych pierwszych szczególnie niebezpieczna jest permetryna obecna w niektórych psich kroplach, sprayach czy obrożach. Medykamentów tych nie powinniśmy więc stosować wymiennie.

Jeśli pupil nasz źle reaguje na środki insektobójcze, poszukać powinniśmy obroży bądź szamponów bazujących na naturalnych składnikach. W roli odstraszaczy dobrze sprawdzają się bezpieczne olejki eteryczne.




[1] http://www.petful.com/pet-health/how-do-indoor-cats-get-fleas/

Tekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie