Informacja ze sklepu

Pieluchy dla psa



Chociaż pieluchy kojarzą nam się głównie z małymi dziećmi, istnieją także specjalne modele dla psiaków, zarówno dla samców, jak i dla suczek. Takie pieluchy są praktyczne, wygodne i bezpieczne, choć oczywiście nie każdego pupila da się do nich przekonać. Pamiętajmy, że pielucha dla psa to rozwiązanie doraźne. O ile bardzo młodym, schorowanym lub sędziwym kudłaczom mogą zwyczajnie ułatwiać życie, o tyle w przypadku zdrowego psiaka w średnim wieku powinniśmy przede wszystkim skonsultować się z weterynarzem. Przyczyn nietrzymania moczu jest wiele. Czasami problemem jest zła budowa anatomiczna, czasem jakaś choroba, której absolutnie nie wolno bagatelizować. Zdarzają się niestety także psiaki, które siusiają w domu, ponieważ mają bardzo trudny charakter. Krzyki i kary nic tu nie pomogą, a być może jeszcze pogorszą sytuację. W takim wypadku warto skonsultować się z zoopsychologiem albo przynajmniej treserem. Problem jest do wyeliminowania, trzeba tylko zabrać się za niego z głową i bez nadmiaru emocji.

Kiedy pies potrzebuje pieluchy?


Sytuacje, w których nasz psiak może potrzebować pieluchy, są różne. Po pierwsze, produkt ten przydaje się, kiedy mamy szczeniaki i nie potrafią one jeszcze załatwiać się na dworze. Oczywiście pielucha to rozwiązanie tymczasowe. Kiedy przyjdzie właściwa pora, należy jak najszybciej uczyć zwierzaka, gdzie robi się siusiu. Dajmy pupilowi trochę czasu i bądźmy wyrozumiali. Jedne psiaki uczą się szybciej, inne wolniej. Po drugie, z tych samych powodów, pieluchy przydają się, jeśli mamy w domu psiego seniora. Starsze zwierzaki często nie kontrolują już zbyt dobrze swojego ciała. Nie czują, że chce im się na dwór, czasem nawet nie czują, że zaczynają robić pod siebie. Nie karzmy ich za to i nie krzyczmy. One naprawdę nie są już w stanie poradzić sobie z układem moczowym. Pielucha zapewni im spory komfort psychiczny, a my nie zostaniemy zmuszeni do codziennego czyszczenia mieszkania. Po trzecie, produkt taki nadaje się zdecydowanie dla kudłaczy ciężko chorych i po operacjach. Zwierzak jest wówczas bardzo osłabiony, może mieć nawet zakaz poruszania się i wychodzenia na spacery. Kiedy leży i nabiera sił w swoim legowisku przez kilka lub kilkanaście dni, pielucha bardzo mu się przyda. Po czwarte, produkty takowe mogą się także przydać, kiedy nasza suczka ma cieczkę. Duże psiaki mogą naprawdę nabrudzić. Po piąte, pieluchy sprawdzają się w sytuacjach awaryjnych. Chodzi na przykład o długą podróż, podczas której nie ma szans na wypuszczenie psiaka, aby załatwił swoje potrzeby fizjologiczne. To oczywiście ostatnia deska ratunku. Możemy sobie chyba wyobrazić, że podróż to już duży stres dla pupila. Noszenie pieluchy tylko powiększy jego dyskomfort. Nigdy nie używajmy tego produktu jako usprawiedliwienia do niewyprowadzania psa. Normalne zrobienie siusiu zawsze będzie lepsze od wymyślnych akcesoriów, które załatwią sprawę. Pielucha dla zdrowego czworonoga to wyłącznie ratunek w sytuacjach naprawdę podbramkowych.

↓ PIELUCHY DLA PSÓW ↓



Pielucha dla psa – co warto wiedzieć


Na rynku są dostępne produkty różnych producentów, więc warto czytać informacje na opakowaniu i wybrać pieluchy, które najbardziej nam przypadły do gustu. Musimy oczywiście brać pod uwagę rozmiar takiego produktu. Pieluchy występują w dwóch modelach – żeńskim i męskim. Różnią się kształtem, dopasowanym do budowy anatomicznej zwierzaka. Taki produkt wygląda dosyć podobnie do pieluchy dla dziecka. Ma zapięcia (zazwyczaj na rzep) z obu stron, ścigacze na łapach i udach oraz, rzecz jasna, otwór na ogon. Pieluchy występują w rozmiarach od XS do XL. Warto wcześniej wymierzyć pupila, aby wiedzieć, który produkt okaże się najlepszy. Pieluchy kupujemy w opakowaniach po kilka do kilkunastu sztuk. Wsadzamy je przez tylne łapy i odpowiednio zapinamy. Pieluchy są chłonne, ale to nie oznacza, że zwierzak może chodzić w jednej przez cały dzień! Należy taki produkt regularnie wymieniać, jak również sprawdzać, czy nie odparza skóry, szczególnie w okresie wysokich temperatur (tak samo jak u małych dzieci). Prawdopodobnie będziemy musieli przyzwyczajać stopniowo psiaka do nowego nabytku. Postarajmy się, aby zakładanie odbywało się szybko i sprawnie, aby pupil nie musiał się niecierpliwić. Na początku warto poprosić kogoś z domowników o pomoc, szczególnie jeśli mamy dużego ulubieńca.

Pamiętajmy, że pieluchy niczego nie leczą! Są tylko niezbędnym środkiem higienicznym. Jeśli nasz psiak zaczął nagle siusiać w dziwnych miejscach albo w ogóle nie panuje nad swoją fizjologią, należy jak najszybciej zgłosić się do weterynarza. To może być spowodowane poważną chorobą, a nawet częściowym porażeniem ciała. W żadnym wypadku nie krzyczymy na kudłacza, nie stosujemy kar i reprymend. Prawdopodobnie nie robi tego specjalnie i sam jest bardzo zestresowany sytuacją. Jeśli problem wynika wyłącznie z kwestii psychicznych, też należy zgłosić się do specjalisty. Takie kłopoty można spokojnie wyleczyć.

↓ PIELUCHY DLA SUCZEK ↓



Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl

« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2025

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie