Informacja ze sklepu

Tunel dla kota



Tunel dla kota to doskonałe akcesorium, które spełnia jednocześnie kilka ważnych funkcji. Dobrze dobrany i mądrze ustawiony w mieszkaniu zapewni mruczkowi sporo rozrywki, bo obniży jego poziom stresu i ewentualnej agresji. Pamiętajmy, że koty, które się nie bawią, mają większą tendencję do nerwowych zachowań, zaczepiania i gryzienia właściciela, a nawet polowania na niego. To nie ich wina i nie wynika to z niedobrego charakteru. Zwierzak jest po prostu znudzony i ma nadmiar energii, więc szuka sposobu, aby go jakoś rozładować. Tunel doskonale nada się jako zabawka, ale i jako miejsce relaksu.

Tunel dla kota – czemu się przydaje?


Tunel, jak już wspomniano wyżej, ma kilka różnych zastosowań i wszystkie doskonale nadają się do poprawienia mruczkowi samopoczucia. Jego pierwsza najważniejsza funkcja to oczywiście kryjówka. Pupil może się w nim zaszyć i obserwować otoczenie, samemu pozostając niewidocznym. Z pewnością zauważyliśmy, że te zwierzaki kochają wciskać się w różne wąskie miejsca w domu, nie wspominając już o wchodzeniu w miski, pudełka, pod stół, biurko, ale także o zawijaniu się w dywan. To oczywisty znak, że tunel spełni wszystkie zachcianki pupila. Akcesorium to rozwija w kocie także zmysł myśliwski, który zwierzak ma zakodowany w genach. Oczywiście nie może polować na myszy i inne gryzonie lub ptaki, ale ich rolę doskonale spełnią kulki, futrzane zabawki-myszki oraz całe mnóstwo innych gadżetów. Druga funkcja, którą spełnia ten produkt, to funkcja intymnego miejsca, gdzie czworonóg może pobyć sam, odpocząć, poobserwować okolicę. Jest tam bardzo zacisznie, ciemno, a więc tunel zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sporą dawkę komfortu. Każdy zwierzak potrzebuje takiego miejsca tylko dla siebie, gdzie właściciel nie ma prawa wstępu, a nawet nie może pupila specjalnie podglądać. Po trzecie, tunel może się też sprawdzić po prostu jako domek/legowisko. Jest bardzo przytulny, więc zwierzak łatwo w nim zaśnie i odpocznie w ciągu dnia. Może tam też poznosić swoje ulubione zabawki albo jakiś smakołyk. Postawmy go zatem w jakimś spokojnym miejscu, gdzie nikt nie będzie mruczkowi przeszkadzał, chodził mu po głowie i nadmiernie hałasował. Najlepszy będzie jakiś przyjemny kąt pokoju. W okresie jesienno-zimowym umiejscowienie tunelu przy kaloryferze z pewnością bardzo uszczęśliwi ulubieńca.   

Jak wybrać tunel dla kota?


Tunel jest wybrać stosunkowo łatwo. Pamiętajmy tylko, żeby zawsze sięgać po produkty wysokiej jakości, z dobrych i wytrzymałych materiałów, które do tego nie są uczulające albo nieprzyjemne w dotyku. Akcesorium musi wytrzymać atak kocich pazurów i zębów oraz szalone zabawy i rozciąganie się zwierzaka. Nie może za szybko zacząć się kruszyć, pruć i rozpadać. Dlatego sięgajmy po produkty z wyższej półki. Ważny jest również rozmiar, szczególnie jeśli mamy dużego kota. Wówczas wybierajmy jak najszerszy produkt i odpowiednio długi. Nie chcemy, żeby ulubieniec się w nim zaklinował, prawda? Poza tym w ciasnym tunelu jest bardzo duszno i gorąco. Zwracajmy też uwagę na sam materiał. W sklepach są zazwyczaj tunele pluszowe lub nylonowe. To delikatne, przyjemne materiały. Warto obejrzeć produkt: czy nie ma szwów i wystających elementów, które mogą uwierać, zaczepiać się o sierść lub szybko odpaść od całości. Kolor oczywiście możemy dopasować do własnych zapotrzebowań estetycznych. Pamiętajmy jednak, że najczęściej sprawdzają się kolory uniwersalne. I oczywiście im jaśniejszy materiał, tym bardziej widać na nim brud.

Zabawy z kotem z wykorzystaniem tunelu


To prawda, że kot doskonale pobawi się sam, szczególnie jeśli oprócz tunelu kupiliśmy mu wiele zabawek. Warto jednak poświęcić codziennie trochę czasu i wspólnie poszaleć ze zwierzakiem. To wzmacnia więź, pomaga lepiej zrozumieć mruczka i okazać mu, że jest dla nas bardzo ważny. W tym celu możemy rzucać mu piłki, myszki i inne gadżety albo kupić specjalne zabawki na sznurku i przeciągać przedmioty niedaleko wyjścia z tunelu. Nasz futrzak będzie zachwycony, mając możliwość polowania na coś, co się porusza i ucieka. To zaspokoi w stu procentach jego instynkt myśliwsko-łowiecki. I sprawi, że będzie po prostu szczęśliwy, a do tego takie polowanie zaowocuje utrzymaniem odpowiedniej wagi, zwłaszcza u domowych kanapowców, które na co dzień nie mają zbyt wiele ruchu.

↓ TUNEL DLA KOTA ↓



Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2025

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie