Informacja ze sklepu

Jaki wybrać transporter dla chomika?



Chomiki są niebywale zwinnymi i ciekawskimi stworzeniami, dlatego przewożenie ich w rękach lub kartonowych pudłach nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli nie chcemy, by nasz gryzoń uciekł lub ucierpiał podczas podróży, powinniśmy zainwestować w odpowiedni dla niego transporter. Jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu bezpiecznie dowieziemy chomika do weterynarza czy nowego lokum. Zobaczmy, jak wybrać dobry a jednocześnie niedrogi transporter dla chomika.

Jaki powinien być transporter dla chomika?


Transporter dla naszego małego gryzonia powinien być przede wszystkim wygodny, ale także solidny i wytrzymały. Niezależnie od tego, czy zamierzamy przewozić jednego chomika czy kilka, transporter powinien być na tyle duży, by zapewniać zwierzakom swobodę ruchu podczas podróży. Wybierajmy solidne transportery, wykonane z materiałów, które uchronią gryzonia od urazów oraz uniemożliwią mu ucieczkę.

Transporter dla chomika powinien być także poręczny i stabilny, tak aby nie przesuwał się po siedzeniu czy podłodze w trakcie podróży. Zwracajmy uwagę również na łatwość czyszczenia kontenera oraz to, czy materiały, z których został wykonany mogą pochłaniać i zatrzymywać nieprzyjemne zapachy. Ważna jest także wentylacja oraz dopływ świeżego powietrza do wnętrza transportera.

Rodzaje transporterów dla gryzoni


Transportery dla gryzoni dostępne w sklepach zoologicznych różnią się od siebie kształtem, rozmiarami, materiałami, z których zostały wykonane, a także ceną. Dostępne na rynku transportery możemy z grubsza podzielić na trzy główne modele. Oto one:

1. Transporter plastikowy otwierany od góry – to chyba najpopularniejszy i najczęściej wybierany produkt, służący to przewożenia chomików oraz innych gryzoni. Ich największą zaletą jest to, że są lekkie i poręczne. Bez trudu można przenosić je w rękach, jeśli część trasy musimy pokonać pieszo. Transporter tego typu idealnie sprawdzi się podczas podróży samochodem lub pociągiem. Jest wytrzymały i stabilny. Dobrze ustawiony z pewnością nie będzie przesuwał się po podłodze wraz z naszym ulubieńcem. Dzięki otworom kontener zapewni chomikowi doskonałą wentylację. Utrzymanie czystości w transporterze nie sprawia żadnych trudności, a co więcej kontener nie pochłania zapachów.

2. Transporter plastikowy otwierany z boku – swego rodzaju wariacją na temat transporterów pierwszego typu są kontenery, których drzwiczki znajdują się w jednej ze ścianek. Niektórzy właściciele preferują to rozwiązanie, mając na uwadze bezpieczeństwo pupila podczas wyciągania go z wnętrza. Produkty tego typu są równie wytrzymałe i praktyczne. Do niektórych modeli można dokupić specjalne kółeczka lub paski, co jeszcze bardziej ułatwi nam przenoszenie chomika. Transporter zapewnia przepływ powietrza, a jednocześnie chroni gryzonia przed wychłodzeniem lub przewianiem.

3. Torby transportowe z materiału
– jeśli plastikowe kontenery wydają nam się nieporęczne lub zdecydowanie częściej niż autem przemieszczamy się pieszo, powinniśmy rozważyć zakup transportera w formie materiałowej torby. Wygodny pasek umożliwia przewieszenie torby przez ramię, dzięki czemu nasze ręce pozostają wolne. Transportery tego rodzaju dostępne są w wielu wzorach i kolorach, a zatem wszyscy ci, dla których walory estetyczne grają pierwsze skrzypce z pewnością znajdą coś dla siebie. Pamiętajmy tylko, by wybierać produkty wykonane z mocnych i solidnych materiałów, które wytrzymają próbę chomiczych zębów. 

Ile kosztuje transporter dla chomika?


Zakup transportera dla naszego gryzonia to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Oczywiście wszystko zależy od naszych preferencji i wymagań jakim musi sprostać transporter. Ceny produktów dobrej jakości zaczynają się od około 40zł. Im większy kontener, im więcej ma gadżetów i udogodnień – tym większa cena. Pamiętajmy, że transporter dla gryzonia to zdecydowanie nie jest coś, na czym warto oszczędzać. Chodzi tu przecież o bezpieczeństwo i wygodę naszego ulubieńca. Warto dopłacić parę złotych, by mieć pewność, że nasz chomik dotrze na miejsce cały i zdrowy.

↓ TRANSPORTER DLA CHOMIKA ↓



Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl


« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie