Informacja ze sklepu

Smycz ringówka dla psa



Na wystawie nawet najmniejszy detal może zaważyć na sukcesie naszego czworonoga. Przed konkursem piękności trzeba więc zadbać nie tylko o wypielęgnowanie psiaka, ale też o wyposażenie go w odpowiednie akcesoria wystawowe. Do prawidłowego zaprezentowania ulubieńca niezbędna jest smycz ringowa. Jaki model ringówki będzie najlepszy dla naszego podopiecznego?


Czym wyróżniają się smycze wystawowe?



Ringówka należy do podstawowego ekwipunku, jaki powinien posiadać każdy wystawiany psiak. Tego typu akcesorium to jednak coś więcej niż sama smycz. Ringówka stanowi tak naprawdę połączenie obroży i smyczy, składa się bowiem z dwóch elementów – pętli zakładanej na szyję psiaka i linki, która umożliwia prowadzenie czworonoga. Dlaczego ringówka na pokazie sprawdzi się lepiej niż tradycyjna smycz? Przede wszystkim jest ona dosyć cienka i niepozorna, dzięki czemu nie odwraca uwagi od walorów estetycznych czworonoga. Dodatkowo nie wpływa też na wizualny odbiór psiaka. Tego samego nie można powiedzieć o akcesoriach stosowanych podczas codziennych spacerów. Idealna na co dzień – dość szeroka obroża może zupełnie nie sprawdzić się na psim konkursie piękności. Warto pamiętać, że przez to, iż przysłaniania szyję, może zaburzyć obraz naszego ulubieńca w oczach sędziów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ringówkę dla psa?


Tylko pozornie ringówka stanowi nieznaczący dodatek.  Nie można zapominać, że na wystawie każdy szczegół może wpłynąć na ostateczny wynik. Jakie cechy powinna mieć zatem idealna ringówka? Z całą pewnością musi być bezpieczna dla psa. W żadnym wypadku nie może przyduszać naszego ulubieńca, ani wrzynać się w jego futerko. Obroża musi mieć możliwość regulacji – trzeba precyzyjnie dopasować jej obwód do szyi psa. Szczególną uwagę warto zwrócić na grubość akcesorium. Ringówka nie powinna rzucać się w oczy, dlatego zasadniczo musi być dosyć cienka. Nie należy jednak z tym przesadzać.  O ile dla małych psów możemy zakupić linkę o szerokości 4 cm, w przypadku większych i silniejszych czworonogów warto sięgnąć po nieco szersze akcesoria. Ringówka nie może być zbyt długa, musi jednak umożliwiać swobodne prowadzenie zwierzaka. Na ogół wystarczająca będzie smycz o długości 100-120 cm.

Mamy do wyboru kilka modeli smyczy wystawowych. Psa możemy zaprezentować w ringówce wykonanej z linki, taśmy, skóry lub metalu. Wiele zależy tu od preferencji naszego czworonoga, a także od jego temperamentu. W przypadku spokojnych, niewielkich psiaków z powodzeniem można wykorzystać smycz taśmową. Jeśli potrzebujemy czegoś bardziej wytrzymałego, prawdopodobnie powinniśmy zainwestować w akcesorium skórzane.

Bardzo ważną kwestią jest dobór odpowiedniego koloru ringówki. Przyjmuje się, że powinien on być dopasowany do umaszczenia psa. Najlepiej, gdy smycz ringowa stapia się z sierścią – czarny czworonóg potrzebuje więc czarnego akcesorium. Niektórzy decydują się jednak na smycze kolorowe, a nawet zdobione kryształami. Mimo wszystko warto zachować umiar i nie przesadzać z wyróżniającymi się wzorami czy ozdobami. Wszystko musi współgrać z urodą naszego podopiecznego i podkreślać jego walory.

Jak przyzwyczaić psa do noszenia ringówki?


Jeśli planujemy w przyszłości wystawiać psiaka, już od szczenięctwa powinniśmy przyzwyczajać go do wszystkich akcesoriów używanych na konkursie piękności. Nie możemy jednak od razu wymagać od naszego ulubieńca zbyt wiele. Trening z ringówką warto zatem zacząć od przyzwyczajania pupila do jej zakładania. Przygotujmy sobie kilka smakołyków i zacznijmy serwować je podopiecznemu. Spróbujmy w tym samym czasie niepostrzeżenie założyć psu nowe akcesorium. Następnie warto szybko odwrócić uwagę czworonoga i zachęcić go do fantastycznej zabawy. Na tym etapie nie trzeba robić nic więcej. Jeśli czworonóg akceptuje zakładanie smyczy wystawowej, możemy pozwolić mu pochodzić w niej po domu przez pewien czas.

Gdy nasz ulubieniec na dobre przyzwyczai się do ringówki, musimy przećwiczyć z nim prawidłową prezentację. Pupil powinien nauczyć się właściwego spacerowania. Trzeba dobrać odpowiednie tempo, a także zgrać własne ruchy z ruchami psiaka. Warto ćwiczyć ze zwierzakiem poszczególne elementy – stanie, maszerowanie przy nodze, a potem bieganie. W szkoleniu pomocne mogą być przynęty i nagrody. Nie obędzie się więc bez smakołyków i zabawek.

↓ SMYCZ RINGOWA DLA PSA ↓



Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2025

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie