Informacja ze sklepu

Pływające zabawki dla szczeniąt



Relaks nad wodą to marzenie nie tylko wielu ludzi, ale również całej rzeszy czworonogów. Żeby psiak w przyszłości mógł w pełni czerpać z uroków kąpieli, już w okresie szczenięctwa powinien stać się fanem sportów wodnych. W jaki sposób najlepiej obudzić w młodym zwierzaku pasję pływacką? Z pewnością nie przez monotonną naukę, lecz przez zabawę. Nie obejdzie się zatem bez pływających zabawek dla szczeniaka.

Dlaczego warto kupić szczeniakowi pływającą zabawkę?


Niemal każdy właściciel psa słyszał o potędze pierwszych doświadczeń. Jeśli czworonóg miło skojarzy jakieś miejsce, sytuację, przedmiot, to nawet późniejsze negatywne doznania nie zatrą pozytywnych wspomnień. Młode zwierzaki są zwykle podatne na naukę i chętnie poznają świat. Właśnie dlatego już w okresie szczenięctwa powinniśmy zapoznawać pupila z wodą. Pływanie stanowi dla psów świetną rozrywkę. Oprócz tego, że jest wspaniałym sposobem na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, dostarcza czworonogowi odpowiedniej dawki ruchu, wzmacnia mięśnie i pozytywnie oddziałuje na stawy. Jeśli więc często wypoczywamy nad wodą, powinniśmy zachęcić podopiecznego do uprawiania sportów wodnych.

Zabawki pływające stanowią dla młodych czworonogów doskonałą zachętę do pierwszych kontaktów z wodą. Motywują do podjęcia prób pływackich i rozbudzają pasję. Dzięki nim możemy nauczyć czworonoga aportowania z wody. Gdy zaś nasz pupil bez reszty pokocha pływanie, zabawki będą stanowiły dodatkową atrakcję podczas uprawiania sportu.


Jaką pływającą zabawkę wybrać dla szczeniaka?


Zabawka pływająca musi przede wszystkim świetnie unosić się na wodzie i nadawać się do aportowania. Akcesorium tego typu powinno mieć odpowiednią powierzchnię, która umożliwi szczeniakowi łatwy chwyt. Świetnie sprawdzą się więc wszelkie piłeczki z wypustkami. Wypukłe elementy nie tylko ułatwiają czworonogowi utrzymanie piłeczki w pysku, ale również masują dziąsła i wspomagają higienę zębów. Niektóre szczeniaki muszą być najpierw wystarczająco zafrapowane zabawką, by chciały podjąć ją z wody. Z tego względu warto wybierać akcesoria wielofunkcyjne. Przydają się one nie tylko do wodnych harców, ale również do zabaw na lądzie. Możemy zdecydować się np. na różnego rodzaju szarpaki. Jeśli na brzegu chwilę pobawimy się ze zwierzakiem w przeciąganie, a następnie rzucimy zabawkę do wody – jest duże prawdopodobieństwo, że bez wahania podejmie próbę wyciągnięcia łupu. Na wiele czworonogów pobudzająco działają akcesoria piszczące. Jeśli nasz pupil jest fanem takich zabawek, możemy na lądzie zainteresować go wydawanym przez nie dźwiękiem, a następnie wrzucić akcesorium do wody. Wybierając zabawkę dla pupila, warto zwrócić uwagę również na jej kolor. Jaskrawe akcesoria w dobrze widocznych dla psiaka barwach (np. żółte) będą idealne.

↓ PŁYWAJĄCE ZABAWKI DLA SZCZENIAKA ↓



Jak nauczyć szczeniaka pływać?


Niektóre psiaki sprawiają wrażenie, że urodziły się do życia w wodzie. Takich czworonogów zazwyczaj nie trzeba specjalnie zachęcać – nie mają oporów, by zanurzyć swoje łapy w jeziorze czy stawie. Są jednak także zwierzaki, dla których pierwszy kontakt z wodą jest sporym wyzwaniem. Nie znaczy to wcale, że nie będą one w przyszłości wielkimi fanami pływania. Trzeba jednak zawczasu podjąć odpowiednie kroki, by przekonać je do sportów wodnych.

Kiedy nadchodzi właściwy moment na rozpoczęcie przyzwyczajania psiaka do wody? Nie ma tu reguły – wiele zależy od temperatury otoczenia i stanu zdrowia zwierzaka. Zazwyczaj zacząć oswajać czworonoga z wodą można już po ukończeniu przez niego 2-3 miesięcy. Od czego jednak rozpocząć ćwiczenia? Bez wątpienia od znalezienia odpowiedniego akwenu. Najlepsze będzie niewielkie jezioro lub staw. Upewnijmy się, że jest tam naprawdę bezpiecznie. Po przybyciu w pobliże zbiornika należy dać szczeniakowi chwilę na zapoznanie się z nowym terenem. Jeśli psiak dobrowolnie wejdzie do wody, warto takie zachowanie nagrodzić. Trzeba też od początku budować pozytywne skojarzenia. Poświęćmy więc chwilę na zabawę na brzegu. Stopniowo zbliżajmy się do wody. Jeśli czworonóg jest zafascynowany zabawą, możemy wejść do jeziora – prawdopodobnie pupil podąży za nami. Dobrym sposobem jest też rozpoczęcie zabawy w aportowanie. Szczeniakowi rzuca się zabawkę za każdym razem coraz bliżej wody. Następnie ćwiczy się już podejmowanie zabawki z akwenu – stopniowo coraz dalej od lądu. Jeśli nasz psiak boi się pływać w jeziorze, możemy oswajać go z wodą w przydomowym basenie. Pamiętajmy jednak – nic na siłę. Pływanie ma być dla psiaka przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

↓ PŁYWAJĄCE ZABAWKI DLA SZCZENIAKA ↓

Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie