Informacja ze sklepu

Karma hepatic dla kota



Koty dosyć często potrafią mieć kłopoty z wątrobą. To bardzo ważny narząd i bez jego prawidłowego funkcjonowania zaburzona zostaje praca całego organizmu. Wątroba odgrywa bardzo istotną rolę w trawieniu tłuszczy, krzepnięciu krwi, ale także znacząco wpływa na poziom glukozy we krwi, magazynuje także pierwiastki, takie jak na przykład żelazo. Wątroba bardzo rzadko wysyła alarmujące sygnały, więc wykrycie, że coś dzieje się nie tak z naszym mruczkiem, może okazać się trudne. Wiele chorób wątroby zostaje wykrytych zbyt późno, kiedy uszkodzenia w tym organie są już naprawdę rozległe. Dlatego niezbędne są regularne wizyty u weterynarza. Wcześnie wykryte kłopoty zdrowotne można wyleczyć, przede wszystkim odpowiednią dietą. Właśnie z myślą o pupilach z problemami z wątrobą powstały specjalne karmy hepatic.

Jak wykryć problemy z kocią wątrobą?


Regularnie obserwowanie pupila to podstawa. Ponieważ alarmujące objawy pojawiają się bardzo późno, powinniśmy sami sprawdzać regularnie, czy w brzuchu naszego ulubieńca nie dzieje się nic złego. Zwykle obmacywanie okolic wątroby (tylko delikatnie!) może nam naprawdę wiele powiedzieć. Chora wątroba będzie powiększona, jakby napuchnięta. Do tego mruczek od razu zacznie protestować, ponieważ nawet najlżejszy dotyk będzie mu sprawiał dyskomfort. To zdecydowanie powinno nas zaniepokoić. Należy się wówczas niezwłocznie udać do weterynarza. Oczywiście regularne wizyty to podstawa, bez względu na to, czy nasz zwierzak ma tendencję do problemów zdrowotnych, czy nie. Zrobienie jak na jakiś czas morfologii to też dobry pomysł, ale niestety wątroba bardzo późno daje oznaki, które dałoby się sprawdzić podczas analizy. Kolejnym niepokojącym objawem jest utrata przez mruczka wagi i niechęć do jedzenia (oczywiście nie tylko wątroba daje takie objawy, bardzo podobnie jest z pasożytami wewnętrznymi). W ciężkim stadium problemów z wątrobą pojawiają się wymioty, biegunki, wielomocz albo znacznie napuchnięcie brzucha, zwane wodobrzuszem. Chora wątroba często wywołuje także żółtaczkę. U kota najłatwiej jest sprawdzić kolor białek oczu – ich zmiana (na żółtawy kolor), to sygnał alarmujący. Wśród najczęstszych problemów z wątrobą można wymienić zapalenie, marskość, niewydolność albo stłuszczenie. Wszystkie są bardzo niebezpieczne i wyjątkowo trudne do wyleczenia na zaawansowanym etapie rozwoju choroby.

Karma hepatic dla kotów – co ją wyróżnia?


Karma hepatic jest dedykowana kotom z problemami z wątrobą oraz woreczkiem żółciowym. Stosuje się ją zazwyczaj w początkowej, wcześniej wykrytej fazie choroby. Wtedy ma też największe szanse, aby zadziałać i pomóc naszemu kochanemu zwierzakowi wrócić do zdrowia. Czym charakteryzuje się karma hepatic? Przede wszystkim ma podwyższoną wartość energetyczną, dzięki czemu możemy podawać ją w mniejszych porcjach. To odciąży wątrobę i drogi żółciowe, a nasz mruczek nadał będzie czuł się nasycony. Produkt zawiera też obniżoną ilość miedzi, dzięki czemu nie odkłada się ona w wątrobie, co może być przyczyną wielu schorzeń i problemów. Karma hepatic zawiera też komplet przeciwutleniaczy: witaminy E i C oraz luteinę i taurynę. Wiążą one wolne rodniki, które są bardzo niewskazane przy wszystkich kłopotach z wątrobą. Ponadto karma regeneruje cały układ pokarmowy i wzmacnia kocią odporność. Pełni też rolę wspomagacza – ułatwia wątrobie funkcjonowanie, przez co organ ten jest mniej zagrożony przeciążeniem. W składzie karmy hepatic znajdziemy również lekkostrawne białka, L-karnitynę, witaminy oraz minerały. Produkt tego typu ma dodatkowo zmniejszoną ilość sodu.

Podawanie kotu karmy hepatic


Karma hepatic to karma typowo weterynaryjna i nie wolno podawać jej na własną rękę. W ten sposób możemy tylko jeszcze bardziej zaszkodzić naszemu pupilowi. Konieczna jest konsultacja z lekarzem oraz poddawanie mruczka regularnym badaniom, aby na bieżąco śledzić, jak karma wpływa na funkcjonowanie jego organizmu. Karmę hepatic zazwyczaj podaje się przez konkretny okres czasu, który oczywiście zależy od stopnia nasilenia się objawów oraz zdolności regeneracyjnych wątroby. Najczęściej jest to okres obejmujący mniej więcej pół roku. Kontrolne wizyty są obowiązkowe, nawet po zaprzestaniu podawania produktu, aby sprawdzać, czy stan ulubieńca nie pogorszył się po odstawieniu kuracji. Karmy hepatic zazwyczaj nie nadają się do stosowaniu u kotek w ciąży oraz karmiących młode, jak również u samych kociąt.

Pamiętajmy, że karmę, tak samo jak lekarstwo, należy podawać regularnie, o konkretnych porach i w określonych dawkach. To nie jest zwykłe pożywienie! Czasami produkt należy wprowadzać stopniowo i tak samo wycofywać go z jadłospisu. Nawet jeżeli nasz mruczek po zakończeniu kuracji jest całkowicie zdrowy, musimy pamiętać o zachowaniu diety, prawdopodobnie do końca jego życia. Wątroba, która raz przestała prawidłowo funkcjonować, może znów to zrobić. Obserwujmy uważnie naszego czworonoga i otoczmy go najlepszą opieką.

↓ KARMY DLA KOTÓW HEPATIC ↓



Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie