Informacja ze sklepu

Karma slow food dla szczeniąt



Wyrabianie właściwych nawyków żywieniowych u psiaka warto zacząć jak najwcześniej, czyli już w okresie szczenięctwa. Młode czworonogi są zazwyczaj chętne do poznawania nowych smaków i sposobów spożywania pokarmu. W dużej mierze to od nas zależy więc, czy pupil wyrośnie na niejadka, czy na prawdziwego smakosza. Prawidłowe żywienie szczeniaka może stać się dużo łatwiejsze, jeśli zastosujemy zasady filozofii slow food.

Główne postulaty filozofii slow food


Niezwykła popularność fast foodów spowodowała znaczące zmiany w podejściu do spożywania posiłków. Bardziej niż ich smak, zaczęto akcentować szybkość i łatwość przygotowywania oraz konsumpcji. Świadomość, jak zgubne może być takie podejście, doprowadziła do powstania ruchu zrzeszającego obrońców tradycyjnej kuchni. Za swój cel postawili oni sobie wspieranie produktów lokalnych i potraw regionalnych oraz przywrócenie właściwego sposobu spożywania posiłków. Wedle filozofii slow food potrawom należy przede wszystkim przywrócić ich smak. Będzie to jednak możliwe tylko wtedy, gdy postawi się na dużą różnorodność produktów. Warto również korzystać z unikalnych surowców, które pozwolą odkrywać nowe smaki. Co więcej, wszystkie składniki powinny pochodzić ze źródeł naturalnych, należy zatem wykluczyć stosowanie sztucznych dodatków. Istotna jest ponadto przywiązywanie większej wagi do samej czynności jedzenia. Warto bowiem celebrować posiłki i delektować się ich smakiem.


Jak karmić szczeniaka zgodnie z zasadami slow food?


Zasady slow food można wdrożyć nie tylko we własne życie, ale również w życie czworonoga. Nie da się ukryć, że wiele psiaków nie potrafi odpowiednio cieszyć się z jedzenia. Zwierzaki jedzą łapczywie, często nie zwracając nawet uwagi na to, co trafia do ich miski. Starsze czworonogi, żywione cały czas tą samą karmą, mogą z kolei na tyle do niej się przyzwyczaić, że staną się niechętne do wszelkich żywieniowych nowości. Tymczasem, jeśli już w okresie szczenięctwa zaczniemy karmić ulubieńca zgodnie z koncepcją slow food, istnieje duża szansa, że będzie mógł czerpać z jedzenia dużo więcej przyjemności niż inne zwierzaki. Od czego jednak rozpocząć? Z pewnością od dużej różnorodności pokarmu. Młody psiak musi poznać jedzenie o różnym smaku, zapachu, kształcie i teksturze. Pożywienie powinno aktywizować zmysły czworonoga i zmuszać go do spożywania posiłków w różny sposób. Warto podawać pokarm, który wymaga rozgryzania, żucia czy wylizywania. Bardzo istotne jest także serwowanie posiłków w różny sposób. Szczeniak powinien otrzymywać pokarm nie tylko z miski, ale również z ręki i różnorodnych pojemników. Powinniśmy umożliwić mu ponadto zdobywanie pokarmu, czyli np. wydobywanie z zabawek czy odszukiwanie. Wyjątkowo wartościowa może być także każda nagroda otrzymana za poprawnie wykonaną sztuczkę. Wszystkie te manewry sprawią, że spożywanie pokarmu nigdy nie stanie się monotonne. Aby jednak w pełni wykorzystać filozofię slow food, potrzebujemy również odpowiedniego pokarmu.

↓ KARMY SLOW FOOD DLA SZCZENIĄT ↓
 


Czym wyróżniają się karmy slow food dla szczeniąt?


Karmy slow food dla szczeniąt to wyjątkowo wartościowe i odżywcze produkty. Kupując je, możemy mieć pewność, że oferujemy młodemu czworonogowi zdrowy i naturalny posiłek. Szczególne walory tego typu pokarmów to w dużej mierze zasługa surowców użytych do ich produkcji. Karmy slow food powstają na bazie składników naturalnych, pochodzących od lokalnych dostawców. Co więcej, nie znajdziemy w nich żadnych sztucznych, szkodliwych dodatków – konserwantów, barwników, wzmacniaczy smaku. Producenci wzbogacają za to pokarmy składnikami o działaniu prozdrowotnym, np. ziołami, drożdżami, muszlami ostryg. Unikalna receptura karm pozwala w pełni zaspokoić potrzeby rosnących zwierzaków. Pokarmy slow food odznaczają się wysoką zawartością mięsa, a także różnorodnych warzyw i owoców. Dzięki temu młody psiak otrzymuje odpowiednią porcję białka zwierzęcego, błonnika, witamin i minerałów, a ponadto może cieszyć się ze smacznego i pachnącego posiłku. Tym, co jeszcze wyróżnia produkty slow food, jest ograniczona zawartość węglowodanów. Producenci często rezygnują ze stosowania zbóż, które niejednokrotnie wywołują u psiaków uczulenia. Nie bez znaczenia jest też sam proces wytwarzania pokarmów. Powrót do tradycyjnych metod obróbki termicznej (np. suszenia) pozwala zachować wszystkie walory pożywienia.

Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2025

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie