Informacja ze sklepu

Karmy junior dla kota



Kocięta potrzebują innych substancji odżywczych niż dorosłe mruczki i do tego w odmiennych proporcjach. Właśnie z tego powodu potrzebują specjalnej karmy, dopasowanej do ich zapotrzebowań. Karm typu junior jest na rynku mnóstwo, więc każdy pupil (i każdy właściciel przy okazji) z pewnością znajdą coś dla siebie. Możemy wybierać w wielu wersjach smakowych i kompozycjach. Są zwierzaki, które bardzo nie lubią pewnych składników i dopiero po wypróbowaniu kilku produktów nauczymy się, co może im najbardziej odpowiadać. Zdarza się także, że koci maluch jest na coś uczulony. Wtedy konieczna okaże się wizyta u weterynarza, w celu opracowania odpowiedniej diety dla kociaka. Pierwsze karmy to zatem często czas drobnych eksperymentów i poszukiwań. Musimy jednak pamiętać, że nie wolno nam serwować pupilowi codziennie innego produktu: takie rewolucje żywieniowe okażą się bardzo niedobre dla jego delikatnego układu pokarmowego. Poza tym zbyt częste serwowanie wymyślnych składników prowadzi zazwyczaj do tego, że kociak robi się okropnie wybredny i zaczyna grymasić. Na dłuższą metę problem zrobi się naprawdę duży. Im starszy kot, tym trudniej będzie sobie z nim poradzić.

Żywienie kociaka


Kocie dziecko może zacząć dostawać karmę mniej więcej od drugiego miesiąca życia. Jego organizm jest gotowy na stały pokarm, choć nadal jedzenie musi być delikatne i lekkostrawne. Kocięta powinny jeść małe porcje, za to kilka razy w ciągu dnia (nawet do sześciu posiłków dziennie). To ważne, ponieważ żołądek takiego malucha jest jeszcze niedużych rozmiarów i nie poradzi sobie z większą ilością pożywienia. Przeciążenie układu pokarmowego może skutkować bólami, ale też biegunkami albo wymiotami. Zdecydowanie należy tego unikać. Karmy dla kociąt są o wiele bardziej kaloryczne niż produkty dla dorosłych kotów, więc nawet mała porcja pożywienia nasyci kociaka na dłuższy czas. Ograniczenie ilości posiłków spowoduje, że nasz mruczek będzie chodził głodny, zbyt częste karmienie albo zbyt dużą ilością karmy doprowadzi z kolei do nadwagi. To poważny problem, którego nie wolno bagatelizować. Posiłki należy serwować o konkretnych, ustalonych porach. Jeżeli mamy pupila wychodzącego na spacery albo bawiącego się w ogrodzie, lepiej nie karmić go tuż przed wzmożoną aktywnością fizyczną, bo mogą pojawić się bolesne problemy z jelitami.

↓ MOKRA KARMA DLA KOCIĄT ↓



Karma junior dla kota


Czy różni się karma junior od karmy dla dorosłego kota? Po pierwsze, jest o wiele bardziej kaloryczna. Kocięta potrzebują dużo energii, aby ich organizm prawidłowo się rozwijał. Poza tym małe mruczki są dużo bardziej aktywne niż ich dorośli koledzy, więc większość tej energii od razu wyładowują podczas szalonych zabaw i poznawania świata wokół siebie. Po drugie, karmy dla kociąt są bogatsze w tłuszcze i białka. Ich niedobór mógłby skutkować nieprawidłową budową mięśni lub narządów wewnętrznych. Poza tym są doskonałym paliwem dla młodego organizmu. Po trzecie, produkty junior zawierają inny zestaw witamin i minerałów. Chodzi przede wszystkim o konkretne proporcje. Są takie pierwiastki, jak na przykład fosfor albo wapń, których młody organizm potrzebuje o wiele więcej. Ich nadmiar w karmie dla kotów dorosłych mógłby doprowadzić do poważnych schorzeń, jak na przykład zwapnienie narządów wewnętrznych (często wątroby). Po czwarte, karmy junior zawierają cenne probiotyki i prebiotyki, osłaniające układ pokarmowy kociaka. Podnoszą one także odporność całego organizmu. Jeżeli natomiast chodzi o konkretne kompozycje smakowe, mamy naprawdę ogromny wybór. Dlatego należy uważnie czytać informacje na opakowaniach. Są zwierzaki, które przepadają za bardziej wyszukanymi dodatkami, typu aronia albo algi morskie (bardzo zdrowe!), inne wolą tradycyjne składniki. Unikajmy wszelkich sztucznych barwników, konserwantów i wypełniaczy. Jeżeli znajdujemy je w składzie, oznacza to, że mamy do czynienia z karmą słabej jakości, którą należałoby raczej określić mianem śmieciowego pożywienia. Sięgajmy zawsze po produkty z najwyższej jakości, Premium lub Super Premium. Kosztują więcej, to prawda, ale są o wiele bardziej odżywcze i pełnowartościowe. Na zdrowiu zwierzaka nie wolno oszczędzać. Podając kociakowi od małego puste kalorie, poważnie nadwyrężymy jego organizm i do tego sprawimy, że kot nabierze bardzo złych skłonności żywieniowych. Walka z nimi jest trudna i czasochłonna. Nie kupujmy karm, w których jest dużo węglowodanów. Od zbóż o wiele lepiej sprawdza się ryż. Sięgajmy też po produkty z wysoką ilością białka zwierzęcego, ale także z suszonymi owocami i witaminami.

↓ SUCHE KARMY DLA KOCIĄT ↓



Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2025

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie