Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Karma dla szczeniaka yorka



Yorkshire terriery wśród ras miniaturowych cieszą się największą popularnością. Te niewielkie obdarzone imponującą grzywą psiaki choć na pierwszy rzut oka wydają się słodkimi maluchami, posiadają silny charakterek. W kwestii pożywienia yorki potrafią być wybredne. Zwierzakom tym zdarza się też cierpieć na alergie i problemy trawienne. Nic więc dziwnego, że karmę zarówno dla dorosłych yorków, jak i dla szczeniaków wybierać powinniśmy naprawdę starannie.


Jaka karma dla szczeniaka yorka sprawdzi się najlepiej?


Małe yorki, jak na szczenięta przystało, mają duże energetyczne zapotrzebowanie. Dorosły osobnik tej rasy dziennie potrzebuje 150 kalorii, młodziak zaś znacznie więcej, gdyż aż 200. Takim wymaganiom jest w stanie sprostać tylko odpowiednia karma. Przede wszystkim szukać musimy więc propozycji dla yorków bądź dla psów ras miniaturowych. Wśród tej kategorii wybierajmy zaś te specjały, które stworzone zostały z myślą o szczeniakach. Karma dla szczeniaka yorka powinna być tak przygotowana, by już niewielka jej ilość zawierała duży ładunek kaloryczny i wszystkie niezbędne substancje odżywcze. Jedzenie dla szczeniąt małych ras różni się więc nie tylko odpowiednio dostosowaną do ich rozmiarów wielkością krokietów. Również sposób koncentracji białka, tłuszczów, witamin i minerałów ma tu kluczowe znaczenie.

Szczenięta mają niezwykle delikatny układ pokarmowy. Kwestię tę warto mieć na uwadze zwłaszcza w przypadku yorków, gdyż te nawet w późniejszym wieku borykają się z trawiennymi problemami. Psiaki tej rasy cierpią na alergie i dolegliwości żołądkowe, w związku z tym pożywienie ich powinno być jak najbardziej naturalne i wolne od sztucznych konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku. Zrezygnujmy też z tych propozycji, które posiadają zbyt długą datę przydatności do spożycia oraz soję lub duże ilości kukurydzy w swym składzie. Psiemu maluchowi odżywiającemu się pożywieniem kiepskiej jakości doskwierać mogą biegunki, zaparcia bądź wymioty.

↓ KARMA DLA SZCZENIAKA YORKA ↓



Jak często karmić powinniśmy małego yorka?


W myśl ogólnie panującej zasady jedzenie do misek szczeniaków trafiać powinno często, ale w małych porcjach. Nawet dorosłe yorki są niedużymi zwierzakami i mają naprawdę niewielkie żołądki. Dużej dawki pożywienia tym bardziej nie będą więc w stanie przyjąć ich szczenięta. Dodatkowo młodym yorkom zdarza się cierpieć na hipoglikemię, a regularne i częste posiłki pomagają w utrzymaniu należytego poziomu cukru we krwi.

Zazwyczaj szczenięta małych ras na początku konsumują nawet do 6 posiłków dziennie. Yorkom do 3 miesiąca życia spokojnie zapewnić możemy jednak niczym nieograniczony dostęp do miski. Starsze szczeniaki yorka jadać muszą regularnie o określonych porach – trzy posiłki dziennie powinny okazać się wystarczające. 

Sucha czy mokra karma? Który specjał dla szczeniaka yorka sprawdzi się lepiej?


Każdy psi właściciel niezależnie od tego, czy posiada szczeniaka, czy czworonoga dorosłego wybierać musi pomiędzy suchą a mokrą karmą. W kwestii tej zasadniczym kluczem powinna być jakość pożywienia. Zarówno jeden, jak i drugi specjał dobry okaże się wtedy, gdy po przestudiowaniu etykiety nic nie będziemy mieć mu do zarzucenia.

W przypadku yorków sytuacja wygląda nieco inaczej, gdyż jednym z głównych zdrowotnych problemów tej rasy są schorzenia przyzębia. Yorki mają małe pyszczki, stłoczone zęby i problem z mleczakami. Zatrzymane pierwsze zęby wymuszają to, by stałe rosnąc, przyjmowały nieprawidłowe pozycje. Wszystkie wspomniane aspekty przyczyniają się zaś do tego, że u pupili tych szybko rozwija się próchnica. W wielu przypadkach porządek w jamie ustnej może zostać zaprowadzony tylko poprzez chirurgiczną interwencję. Każdy właściciel yorka wdrożyć powinien jednak domowe sposoby walki z płytką nazębną. Konieczne jest więc regularne szczotkowanie, serwowanie odpowiednich przekąsek i suchego pożywienia. Sucha karma nie dopuszcza do powstania kamienia, mechanicznie usuwając osad nazębny. To właśnie taki rodzaj pokarmu weterynarze polecają więc wszystkim tym zwierzakom, które szczególnie narażone są na zdrowotne problemy w obszarze jamy ustnej. W przypadku wybrednych szczeniaków, a takie wśród yorków zdarzają się często, suchą karmę mieszać możemy z niewielką ilością intensywniej pachnącego mokrego jedzenia.

↓ KARMY DLA SZCZENIĄT RAS MAŁYCH ↓



Tekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.