Informacja ze sklepu

Karma hypoalergiczna dla psa



Jeśli pupil nasz nadmiernie liże się, drapie i wygryza sierść, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że cierpi on na alergię pokarmową. Tego typu dolegliwości u psów wcale nie są rzadkością. W walce z nimi pomoże nam weterynaryjna diagnoza i dobrze przemyślana hypoalergiczna dieta. 

 

Co powinno wyróżniać karmę hypoalergiczną dla psa?


 
Dość powszechne jest przekonanie, że hypoalergiczne psie jedzenie powinno być wolne od glutenu i oparte na w pełni naturalnych składnikach. Szczególnie o tę drugą kwestię, a więc o brak sztucznych dodatków, barwników i konserwantów zadbać powinniśmy w przypadku diety każdego zwierzaka. Komponując menu dla psa alergika, pójść musimy jednak o krok dalej. Niestety nie każda karma opatrzona etykietą bio lub gluten-free nada się dla psiego uczuleniowca. Prawdziwe karmy hypoalergiczne przede wszystkim wyróżniają się tym, że uwzględniają one wymagania eliminacyjnej diety. Formuły takich specjałów są więc niezwykle proste i bazujące na okrojonej liczbie składników. Podstawą jest tu tylko jeden rodzaj zwierzęcych protein i jednej rodzaj węglowodanów. Dodatkowo produkty te często zawierają białko hydrolizowane, a więc takie, w którym polipeptydowe łańcuchy zostały rozerwane. Tak potraktowane proteiny są w pełni bezpieczne, gdyż psi układ immunologiczny nie rozpoznaje już w nich alergenów. Wybierając karmę hypoalergiczną, kierujmy się więc możliwie najprostszą, ale i nieco zaskakującą recepturą.
 

Dlaczego diety hypoalergiczne bazują na mniej popularnych składnikach?

 
Nasze domowe czworonogi uczulone mogą być niemal na każdy produkt spożywczy. Wbrew pozorom można jednak stworzyć listę specjałów najczęściej występujących w roli alergenów. Jeśli pupil nasz cierpi na alergię pokarmową, istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że szkodzić będzie mu często pojawiające się w psich karmach mięso z kurczaka, królika czy jagnięcia. Nie wskazana może być też wówczas wieprzowina, wołowina bądź ryby. Ponadto u uczuleniowców na cenzurowanym często są również jajka oraz nabiał, soja, pszenica i kukurydza. Stąd też producenci karm nieuczulających szukać muszą nowych zastępczych produktów. W hypoalergicznych specjałach z powodzeniem wykorzystuje się dziczyznę, koninę, indyka, strusia lub kaczkę. W przypadku węglowodanów zaś soja, pszenica czy kukurydza zazwyczaj zastępowana jest przez ziemniaki, ryż lub tapiokę. Oczywiście również przysmaki z listy dość powszechnych uczulaczy mogą gościć w karmach hypoalergicznych. Ważne jednak, by były one wówczas jedynym źródłem węglowodanów czy białka.   
 
↓ KARMA HYPOALERGICZNA DLA PSA - BRIT MONO PROTEIN 

 

Jak zabrać się za wdrożenie eliminacyjnej diety?

 
Dieta eliminacyjna polega na wykluczaniu tych produktów, które mogą wydać nam się podejrzane, a więc uczulające zwierzaka. Poszukiwania z reguły przebiegają nieco po omacku. Chcąc ułatwić sobie zadanie, zacznijmy więc od wyłączenia tych składników, którymi psiak nasz żywił się dotychczas. Rozglądając się za nową karmą, nie traćmy z oczu etykiety dawnego specjału. Najlepiej postawmy zatem na takie pożywienie, którego cały skład jest nowy i jeszcze zwierzakowi nieznany. Inną kwestią jest tu konieczność skrupulatnego przestrzegania narzuconego jedzeniowego rygoru. Pies na diecie eliminacyjnej powinien być przynajmniej przez 3-4 tygodnie. W tym czasie zrezygnować musimy też z podrzucania mu przekąsek i resztek z naszego stołu.      

 
↓ MOKRA HYPOALERGICZNA KARMA DLA PSA 

 

Karma hypoalergiczna dla psa niekoniecznie musi być dużo droższa!

 
Porządne hypoalergiczne specjały mogą nieco odstraszać swą ceną, zwłaszcza wówczas gdy przejść chcemy na nie z kiepskiej jakości karm kupowanych w sklepach spożywczych. Porównując takie wydatki, warto mieć jedna na uwadze skład karm dla alergików. W tych nie stosuje się zbędnych wypełniaczy i sztucznych dodatków, również użyte do ich produkcji mięso jest produktem wysokiej jakości. Specjały bazujące na pełnowartościowych składnikach są zdecydowanie lepiej strawne. Organizm zwierzaka wchłania z nich więc więcej substancji odżywczych, a psiak przestaje odczuwać głód po zjedzeniu mniejszej niż zazwyczaj porcji. W konsekwencji jedno opakowanie karmy dobrej jakości starcza na dłużej. Gdy uwzględnimy wydajność i zdrowotne korzyści, cena karm hypoalergicznych prezentuje się zdecydowanie lepiej. 
 
SUCHA HYPOALERGICZNA KARMA DLA PSA 
 


Tekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie