Informacja ze sklepu

Karma dla maltańczyka

 

Każdy psiak, niezależnie od rasy, wymaga zdrowej i pełnowartościowej diety, dopasowanej do swych indywidualnych potrzeb. Nie jest jednak tajemnicą, że pewne cechy wynikające z przynależności do konkretnej rasy i predyspozycji genetycznych, wymuszają określony sposób żywienia pupila albo czynią go mniej lub bardziej podatnym na niektóre schorzenia i choroby. Dotyczy to również maltańczyków. Czym karmić maltańczyka, by zachował zdrowie na długo? Która karma dla maltańczyka sprawdzi się najlepiej?
 

Charakter i tryb życia maltańczyka


Sposób żywienia maltańczyka w dużej mierze zależy od jego charakteru, temperamentu oraz tego, jaki tryb życia prowadzi. Z natury maltańczyki są psiakami wesołymi, żywiołowymi i pełnymi energii. Uwielbiają spacery i ruch na świeżym powietrzu. Ogromną frajdę sprawia im także wspólna zabawa z właścicielem, nauka nowych sztuczek i komend. Są niezwykle inteligentne, ciekawe świata i odważne. Chętnie podejmują nowe wyzwania i szybko się uczą. Maltańczyki to również psy towarzyskie, które łatwo zaprzyjaźniają się z właścicielem i mocno do niego przywiązują. Z uwagi na to kiepsko znoszą samotność, potrzebują wiele troski i czułości ze strony właściciela. 
 
Cechą wyróżniającą te zwierzaki jest elegancja, duma oraz zaskakująca świadomość swej urody. Prawdą jest, że maltańczyki towarzyszą ludziom już od setek lat i nie od dziś kojarzy się je z klasą oraz elegancją właściwą dla wyższych sfer. Śnieżnobiała sierść, drobna budowa, wrodzona lekkość i gracja sprawiły, iż maltańczyki już przed wiekami gościły w domach arystokracji, towarzyszyły damom i wraz z nimi pozowały do portretów. Ten nienaganny wygląd oraz żywiołowe, wesołe usposobienie nie biorą się jednak znikąd. Aby pupil cieszył się dobrym zdrowiem i samopoczuciem należy zapewnić mu właściwą dietę.
 

Żywienie maltańczyka

 
Maltańczyki to prawdziwe łakomczuchy i jak na swoje drobne gabaryty wykazują wręcz niebywały apetyt. Właściwa dieta to jedno, ale w przypadku tych psiaków kluczowe znaczenie ma także ścisłe przestrzeganie wielkości porcji oraz częstotliwości ich podawania. Przyjmuje się, że szczenięta maltańczyków powinny jeść od trzech do czterech razy dziennie, natomiast dorosłe psiaki należy karmić najwyżej dwa razy w ciągu dnia. Stałe pory karmienia nie tylko wyrobią odpowiednie nawyki żywieniowe u pupila, ale i uregulują jego metabolizm. 

↓ KARMA DLA MALTAŃCZYKA 

 
Uważajmy także na kaloryczne psie smakołyki. Maltańczyki nie powinny podjadać między posiłkami, ponieważ miewają skłonność do nadwagi. Waga dorosłego maltańczyka powinna wahać się w granicach 3-4 kilogramów. Nadmierny przyrost wagi to duże obciążenie dla organizmu, w szczególności serca, nerek oraz kości i stawów zwierzaka. Oczywiście od czasu do czasu możemy zaserwować pupilowi coś, co urozmaici jego codzienną dietę. Przysmaki doskonale sprawdzają się w roli motywatora i nagrody podczas nauki nowych komend, pamiętajmy tylko, by wybierać zdrowe i naturalne produkty.
 

Karma dla maltańczyka

 

Poszukując karmy dla maltańczyka, warto dobrze rozejrzeć się po rynku i zapoznać z propozycjami producentów. Świadomość na temat żywienia czworonogów znacznie poprawiła się w ciągu ostatnich kilkunastu lat i bez trudu znajdziemy dziś karmy odpowiadające potrzebom konkretnej grupy zwierzaków. Sklepy zoologiczne oferują między innymi karmy dla psów ras małych oraz miniaturowych, jak i produkty przeznaczone wyłącznie dla maltańczyków. Obie propozycje są tak samo dobre i warto zdecydować się na którąś z nich. 
 

Na co zwrócić uwagę wybierając pokarm dla maltańczyka? 

 
Przede wszystkim na skład produktu. W trosce o dobro pupila powinniśmy sięgać po porządne, pełnowartościowe pokarmy, zaliczane do kategorii Premium lub Super Premium. Są to wysokiej jakości, naturalne produkty, wytwarzane ze ściśle wyselekcjonowanych składników, przede wszystkim delikatnego i soczystego mięsa. Pamiętajmy, że białko pochodzenia zwierzęcego powinno być podstawą diety każdego czworonoga. 
 
Ważnym składnikiem karmy dla maltańczyka są także suszone warzywa i owoce, będące źródłem wielu cennych witamin oraz minerałów. Zwróćmy także uwagę na zawartość dodatków, takich jak nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Substancje te wzmacniają skórę i pazury czworonoga, poprawiają wygląd sierści i nadają jej blasku. Dobra karma powinna zawierać także substancje wzmacniające stawy, czyli glukozaminę i chondroitynę, a także luteinę oraz L-karnitynę, poprawiające wzrok oraz metabolizm zwierzaka. Porządny produkt rozpoznamy również po zawartości antyoksydantów, tj. elementów spowalniających procesy starzenia się komórek organizmu.

↓ KARMA DLA PSÓW RAS MAŁYCH I MINIATUROWYCH 
 

Tekst: Angelika Podgajna 
Zdjęcie: Fotolia.pl
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie