Informacja ze sklepu

Karma hipoalergiczna dla psa



Alergia pokarmowa to jedno z tych schorzeń, które wyraźnie zmieniają psie życie. Konieczność unikania uczulających substancji i stosowania specjalnej diety może wydawać się bardzo problematyczna. Czy nasz pupil już nigdy nie będzie mógł cieszyć się ze smacznych posiłków? Nic bardziej mylnego. Z pomocą przychodzą nam pokarmy hipoalergiczne, które znacznie poprawiają samopoczucie czworonożnych alergików, nie ograniczając przy tym przyjemności płynącej z jedzenia. 
 

Co najczęściej uczula psy?

 
W wyniku alergii organizm zaczyna uznawać za zagrożenie zupełnie nieszkodliwe substancje. W przypadku uczulenia nie ma więc żadnych pewników. Może ono dotknąć psiaki na różnym etapie życia, przebywające na co dzień w zupełnie odmiennych środowiskach. Nie da się jednak ukryć, że istnieją pewne czynniki, które niejednokrotnie podwyższają ryzyko tego schorzenia. Większe predyspozycje do alergii mają niektóre rasy psów (np. boksery, labradory). Często zdarza się również, że przykre objawy pojawiają się dopiero wtedy, gdy zwierzak przez długi czas jest narażony na kontakt z alergenem lub w otoczeniu znacznie zwiększy się jego stężenie. Właśnie dlatego przyczyną psich kłopotów bywają zazwyczaj substancje, które są powszechne w środowisku. Nie inaczej jest z alergią pokarmową. Większość czworonogów jest uczulona na podstawowe składniki wielu karm. Do typowych alergenów należą białka znajdujące się w kurczaku, wołowinie, wieprzowinie, mleku i jajach. Nierzadko problematyczne są zboża (zwłaszcza kukurydza, pszenica). Niestety, nie należą do rzadkości sytuacje, w których organizm jest nadwrażliwy nie tylko na jeden, lecz na kilka składników pożywienia. Warto wiedzieć, że dominującym objawem alergii pokarmowej jest świąd, który prowadzi do uporczywego drapania się, ocierania się o przedmioty i wylizywania sierści. Dodatkową wskazówką jest występowanie tych symptomów kilka godzin po posiłku, choć nie zawsze da się łatwo zauważyć ten związek. 
 
↓ MOKRA HIPOALERGICZNA KARMA DLA PSA 

 

Czym wyróżniają się karmy hipoalergiczne dla psów?

 
Chociaż niemal każdy właściciel czworonoga spotkał się z określeniem „karma hipoalergiczna”, termin ten bywa rozumiany na różne sposoby. Nie ulega wątpliwości, że w tego typu produktach nie mogą znajdować się potencjalnie najbardziej alergenne składniki. To jednak często zbyt mało, żeby skutecznie pomóc uczulonemu czworonogowi. Pokarm hipoalergiczny powinien być bowiem w stanie w znacznym stopniu zahamować dolegliwości zwierzaka. Właśnie dlatego karma dla psiego alergika musi wyróżniać się specjalnym składem. Pokarmy hipoalergiczne powstają na ogół na bazie jednego źródła białka i węglowodanów. Co równie istotne opierają się one na nietypowych, nieznanych dla większości czworonogów, rodzajach mięsa. Znajdziemy zatem karmy z kaczką, koniną, strusiem czy dziczyzną. Zdarza się również, że białka poddawana są hydrolizie, co zmniejsza ich alergenność. Wszystkie surowce są też dobierane pod kątem ich wysokiej strawności, przyswajalności i naturalności. Niebagatelną rolę w pokarmach hipoalergicznych odgrywają składniki poprawiające ochronę skóry i redukujące stany zapalne. Pożywienie dla alergika jest więc bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, cynk czy biotynę. 
 

Kiedy należy podawać psu karmę hipoalergiczną?

 
Pokarmy hipoalergiczne doskonale sprawdzają się podczas diety eliminacyjnej. Warto jednak pamiętać, że trwałą poprawę samopoczucia u psiaka uda nam się uzyskać, jeśli na dobre pozbędziemy się uczulającego pokarmu z jego miski. Czasami wystarczy znaleźć odpowiednią karmę bytową, która nie zawiera alergenu. Jeśli jednak naszego pupila uczula kilka składników, dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie serwowanie mu karmy hipoalergicznej na co dzień. Tego typu produkty można ponadto polecić czworonogom, które są szczególnie wrażliwe na jakość pożywienia i nierzadko cierpią na problemy trawienne. Z pewnością pozytywnie wpłyną na samopoczucie psiaków zmagających się z nietolerancją pokarmową lub chorobami jelit. Co więcej, ich terapeutyczny efekt może być też widoczny u zwierzaków obdarzonych szczególnie wrażliwą skórą, dotkniętych problemami dermatologicznymi czy alergią kontaktową. 
 
SUCHA HIPOALERGICZNA KARMA DLA PSA 
 

 
Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl 
 
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie