Informacja ze sklepu

Weterynaryjna karma Eukanuba dla kota

 
 
Czasami karma to coś więcej niż tylko pożywienie. To także produkt, który stosuje się niemal jak lek, pomagający walczyć z różnorodnymi schorzeniami albo podatnością na nie u zwierzaka. Takie jedzenie serwuje się w określonych dawkach i nie wolno zapominać o regularności. Często karmę weterynaryjną trzeba podawać pupilowi przez dłuższy okres, na przykład kilka miesięcy, a dopiero po wykonaniu serii testów zdrowotnych zapada decyzja o powrocie do zwykłej karmy bytowej. Bywa i tak, że zwierzak musi jeść tego typu pożywienie już do końca życia, choć należy to do rzadszych przypadków. Ważne jest, aby o podawaniu tego typu karmy zadecydował lekarz, bo sami możemy zrobić krzywdę ulubieńcowi, stosując nieodpowiedni produkt. Karm weterynaryjnych jest wiele i wytwarzają je różne marki. Jedną z bardziej popularnych i cieszącą się zaufaniem właścicieli, jest marka Eukanuba.

 

Karma weterynaryjna dla kota – kiedy podawać?

 
Karmy weterynaryjne dla mruczków sprawdzają się w wielu przypadkach i sytuacjach. To specjalistyczne pożywienie, przede wszystkim w przypadku chorób przewlekłych, kiedy odpowiednia dieta jest nieraz głównym gwarantem powrotu zwierzaka do zdrowia. Karmy weterynaryjne to oczywiście nie są typowe leki i nie mogą ich zastąpić, bardzo często zdarza się jednak, że weterynarz prowadzący naszego pupila po serii leków i innych zabiegów zdecyduje się właśnie na produkt tego typu – jako ochrona i wspomaganie organizmu w powrocie do formy. Dlatego karmy weterynaryjne najlepiej sprawdzają się w przypadku chorób przewlekłych. Zdarza się także, że taka karma zostanie przepisana mruczkowi na okres rekonwalescencji po operacji, przebytej chorobie albo urazie. Podyktowane jest to wrażliwością żołądka oraz faktem, że cały układ pokarmowy nie dostosuje się do zwykłych produktów, które okażą się zbyt ciężkie. Zarówno przed, w trakcie, jak i po kuracji obowiązkowe jest przebadanie pupila, aby móc zaobserwować, czy jego stan się poprawia, a karma służy zdrowiu i powrotowi do odpowiedniej kondycji. Bardzo ważne jest także, aby dawkowanie takiego produktu było dostosowane do wagi, wieku, rasy oraz oczywiście stanu zdrowia zwierzaka. Z tego powodu konieczna jest konsultacja z weterynarzem. Karmy weterynaryjne występują zazwyczaj w różnych wersjach smakowych oraz miewają zarówno konsystencję mokrą, jak i suchą. Ich podstawową zaletą jest to, że są po prostu smaczne, a zatem nie tylko leczą, ale również sprawiają mruczkowi przyjemność podczas jedzenia.

↓ WETERYNARYJNA KARMA EUKANUBA DLA KOTA ↓

 
Na jakie przypadłości przydają się karmy weterynaryjne? Na otyłość, cukrzycę, kłopoty z nerkami, wątrobą, wypadającym futrem, na problemy ze stany skóry, nadwrażliwość pokarmową, na serce, odporność, a nawet na kłopoty z niejedzeniem. 

 

Karmy weterynaryjne Eukanuba dla kota

 
- Eukanuba Veterinary Diets Intestinal – kompleksowe wspieranie działania układu pokarmowego. Lekkostrawna formuła, niski poziom tłuszczu oraz specjalna mieszanka włókien. Karma stosowana w początkowej kuracji w przypadku ostrych zaburzeń pracy jelit i aby wyregulować metabolizm lipidów, przez całe życie natomiast u kotów, które zmagają się z przewlekłą niewydolnością trzustki. 
 
- Eukanuba Veterinary Diets Renal – karm zawiera ograniczony poziom wysokowartościowego białka oraz niski poziom fosforu (izolat białka sojowego). Dzięki temu pomaga utrzymać nerki oraz ich funkcje filtracyjne w dobrym stanie. Dodatek cytrynianu potasu bierze z kolei aktywny udział w zwalczaniu kwasicy metabolicznej.
 
- Eukanuba Veterinary Diets Restricted Calorie – karma poprzez niską kaloryczność wspiera redukcję masy ciała, a zatem pomaga walczyć z otyłością. Zwiększona zawartość białka, L-karnityna, niska zawartość tłuszczu, specjalna mieszanka węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym oraz pulpa buraczana, aby utrzymać zdrowie jelit.
 
- Eukanuba Veterinary Diets Urinary Oxalate – karma polecana przede wszystkim przy kamicy nerkowej. Ma niską zawartość wapnia, niski poziom witaminy D oraz właściwości alkalizujące mocz, w tym przede wszystkim cytrynian potasu, zapobiegający powstawaniu kryształów szczawianowo-wapniowych. 
 
- Eukanuba Veterinary Diets Urinary Struvit – kolejna karma stosowana w przypadku problemów z układem moczowym. Substancje zakwaszające i niska zawartość magnezu obniżają pH kociego moczu dzięki czemu nie powstają kryształy struwitowe. Dodatkowo karma ma umiarkowany poziom tłuszczu i kalorii, co pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała pupila.
 
↓ WETERYNARYJNA KARMA EUKANUBA DLA KOTA ↓


Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: © Lightspruch — stock.adobe.com
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie