- Styczniowe promocje
- Posezonowa wyprzedaż
- karmy
- higiena
- zdrowie
- akcesoria
- zabawki
- Styczniowe promocje
- Posezonowa wyprzedaż
- karmy
- higiena
- zdrowie
- akcesoria
- zabawki
- Styczniowe promocje
- Posezonowa wyprzedaż
- pokarmy dla gryzoni
- kolby dla gryzoni
- higiena
- zdrowie
- akcesoria
- zabawki
- Styczniowe promocje
- Posezonowa wyprzedaż
- pokarmy dla ptaków
- kolby dla ptaków
- higiena
- zdrowie
- akcesoria
- zabawki
- dokarmianie ptaków
Beaphar szczoteczka do zębów dla psa
Szczoteczka do czyszczenia zębów wspomagająca pielęgnację i higienę jamy ustnej u psaKonstrukcja szczoteczki zapobiega przypadkowym pogryzieniom. Łatwo dociera do trudno dostępnych miejsc
Sposób użycia szczoteczki do zębów dla psa
Zmocz szczoteczkę przed użyciem i nałóż na nią niewielką ilość pasty do zębów. Upewnij się, że Twój pies jest spokojny i delikatnie zacznij szczotkowanie.W przypadku psów, które dopiero są przyzwyczajane czyszczenia zębów szczoteczką, należy postępować delikatnie i rozważnie. Należy spokojnie zapoznać zwierzę ze szczoteczka i pastą. Trzeba go chwalić i nagradzać.
Właściwa higiena jamy ustnej psa, jest najlepszą ochroną przed poniższym problemom:
Płytka bakteryjna
Płytka bakteryjna to powszechnie występujący problem. Składa się ona z delikatnej i miękkiej warstwy bakterii pokrywającej powierzchnię zębów. Regularne szczotkowanie zębów jest najlepszym sposobem na jej usunięcie.
Kamień nazębny
Kamień nazębny jest konsekwencją nieusuwania płytki bakteryjnej. Powstaje on po wysyceniu pytki bakteryjnej solami wapnia. Wszystkie powierzchnie, na których powstaje płytka bakteryjna, są narażone na powstawanie na nich tego twardego osadu. Kamienia nazębnego nie da się usunąć poprzez szczotkowanie zębów. W takiej sytuacji konieczny jest już zabieg jego usunięcia przeprowadzony przez lekarza weterynarii. Kamień to zasadnicza przyczyna nieświeżego oddechu u psów.
Zapalenie dziąseł
Zarówno płytka bakteryjna jak I kamień nazębny mogą być przyczyną zapalenia dziąseł. To nieprzyjemna i bolesna przypadłość, w trakcie której rozwija się stan zapalny i podrażnienie dziąseł.
Choroby przyzębia
Z czasem kamień nazębny zaczyna rozbudowywać się poniżej linii dziąseł. Rozwijające się zapalenie dziąseł prowadzi do zniszczenia tkanek wyściełających zębodół, a następnie uszkadza kości szczęki. Kamień nazębny coraz bardziej oddziela ząb od tkanek szczęki, co w konsekwencji doprowadza do jeszcze silniejszego wzrostu bakterii. Chorobom przyzębia towarzyszy zwykle krwawienie z dziąseł, trudności z przyjmowaniem pokarmu, wypadanie zębów, a w szczególnych przypadkach nawet uszkodzenie narządów wewnętrznych.