- Grudniowe promocje
- Posezonowa wyprzedaż
- karmy
- higiena
- zdrowie
- akcesoria
- adresówki dla psa
- akcesoria chłodzące
- akcesoria podróżne
- do biegania z psem
- do sprzątania psich odchodów
- GADŻETY dla opiekuna
- inne
- kagańce
- klatki dla psa
- legowiska dla psa
- maty samochodowe
- miski dla psa
- na rower z psem
- obroże dla psa
- smycze
- smycze automatyczne
- szelki
- tabliczki ostrzegawcze
- transportery
- ubranka dla psa i buty
- zabawki
- Grudniowe promocje
- Posezonowa wyprzedaż
- karmy
- higiena
- zdrowie
- akcesoria
- zabawki
- Grudniowe promocje
- Posezonowa wyprzedaż
- pokarmy dla gryzoni
- kolby dla gryzoni
- higiena
- zdrowie
- akcesoria
- zabawki
- Grudniowe promocje
- Posezonowa wyprzedaż
- pokarmy dla ptaków
- kolby dla ptaków
- higiena
- zdrowie
- akcesoria
- zabawki
- dokarmianie ptaków
Beaphar
BEAPHAR ZESTAW DO NAUKI MYCIA ZĘBÓW DLA SZCZENIĄT
Zestaw do nauki mycia zębów dla szczeniąt oraz psów ras małych
Pasta 50g + szczoteczka
- EAN: 8711231124763
Beaphar zestaw do zębów dla szczeniąt i psów małych ras
Beaphar Puppy Dental Kit to zestaw do higieny jamy ustnej psa - zawierający szczoteczkę i pastę do zębów (50g).Szczotkowanie zębów powinno być jednym z elementów codziennych, rutynowych działań od najwcześniejszego okresu życia, jeszcze nim szczenię zacznie gubić zęby mleczne. Beaphar Puppy Dental Kit pozwoli Ci prawidłowo zadbać o higienę jamy ustnej ulubieńca i wyrobić o niego prawidłowy nawyk. Dbanie o zdrowie zębów i dziąseł jest u psów tak samo ważne jak u ludzi. Zwierzętom też dokuczają problemy z płytką bakteryjną, kamieniem nazębnym, nieświeżym oddechem, one też miewają problemy z chorobami dziąseł i przyzębia. Bardzo ważne jest rozwijanie u szczeniąt dobrego nawyku dbania o higienę jamy ustnej, dzięki temu chronimy go przed problemami stomatologicznymi w dorosłym życiu.
W zestawie Beaphar Puppy Dental Kit znajduje się miękka szczoteczka oraz enzymatyczna pasta do zębów. Szczoteczka jest wygodna w użyciu i nie podrażnia dziąseł psa. Posiada poręczny, miękki uchwyt. Jej różnej długości włosie dociera nawet do najtrudniej dostępnych miejsc, utrzymując je w czystości i zdrowiu. Enzymatyczna pasta przeciwdziała płytki nazębnej i kamienia nazębnego, tym samym zapobiegając przykremu zapachowi z pyska psa i dbając o jego zdrowe zęby. Pasta Beaphar zawiera enzymy proteazę i oksydazę glukozową. Proteaza rozkłada białka stanowiące strukturę płytki bakteryjnej, zanim te zwiążą się z wapniem i utworzą kamień nazębny. Oksydaza glikozowa przekształca glukozę w nieszkodliwy kwas glukozowy. Podczas tej przemiany powstają niewielki ilości nadtlenku wodoru, który ma właściwości przeciwbakteryjne i będzie likwidował bakterie nazębne. Oprócz tego cynk i trójpolifosforan sodowy mają za zadanie wiązać wapń i przeciwdziałać przekształcaniu płytki bakteryjne w kamień nazębny.
Właściwa higiena jamy ustnej psa, jest najlepszą ochroną przed poniższym problemom:
Płytka bakteryjna
Płytka bakteryjna to powszechnie występujący problem. Składa się ona z delikatnej i miękkiej warstwy bakterii pokrywającej powierzchnię zębów. Regularne szczotkowanie zębów jest najlepszym sposobem na jej usunięcie.
Kamień nazębny
Kamień nazębny jest konsekwencją nieusuwania płytki bakteryjnej. Powstaje on po wysyceniu pytki bakteryjnej solami wapnia. Wszystkie powierzchnie, na których powstaje płytka bakteryjna, są narażone na powstawanie na nich tego twardego osadu. Kamienia nazębnego nie da się usunąć poprzez szczotkowanie zębów. W takiej sytuacji konieczny jest już zabieg jego usunięcia przeprowadzony przez lekarza weterynarii. Kamień to zasadnicza przyczyna nieświeżego oddechu u psów.
Zapalenie dziąseł
Zarówno płytka bakteryjna jak I kamień nazębny mogą być przyczyną zapalenia dziąseł. To nieprzyjemna i bolesna przypadłość, w trakcie której rozwija się stan zapalny i podrażnienie dziąseł.
Choroby przyzębia
Z czasem kamień nazębny zaczyna rozbudowywać się poniżej linii dziąseł. Rozwijające się zapalenie dziąseł prowadzi do zniszczenia tkanek wyściełających zębodół, a następnie uszkadza kości szczęki. Kamień nazębny coraz bardziej oddziela ząb od tkanek szczęki, co w konsekwencji doprowadza do jeszcze silniejszego wzrostu bakterii. Chorobom przyzębia towarzyszy zwykle krwawienie z dziąseł, trudności z przyjmowaniem pokarmu, wypadanie zębów, a w szczególnych przypadkach nawet uszkodzenie narządów wewnętrznych.
Krok pierwszy: Musisz przyzwyczaić psa do tego, że wszelkie zabiegi w jamie ustnej są czymś normalnym. Szczególnie istotne jest to aby szczeniak nie odczuwał dyskomfortu podczas dotykania i manipulacji w jamie ustnej. Działania te należy podejmować bardzo ostrożnie i malutkimi krokami, powoli rozszerzając ich zakres. Kiedy szczeniak tuli się na Twoich kolanach, delikatnie unoś jego wargi i przesuwaj palcem po jego dziąsłach i zębach. Dopiero wówczas gdy całkowicie to zaakceptuje, możesz przejść do kolejnego etapu. Tym razem staraj się bardzo delikatnie otwierać jego usta. Upewnij się, że podczas tej czynności dostarczasz swojemu pupilowi wielu pozytywnych odczuć i że obdarza Cię całkowitym zaufaniem. Pamiętaj nagrodzić swojego podopiecznego zawsze wtedy, gdy jesteś zadowolony z jego zachowania. Powtarzaj te czynności tak długo, aż pies całkowicie będzie tolerował Twoje działania i nie będzie sprzeciwiał się otwieraniu jamy ustnej i delikatnemu dotykaniu zębów i dziąseł. Następnie zapoznaj swojego podopiecznego ze smakiem pasty do zębów. Ma ona smak wątróbki, uwielbiany przez psy, nie powinieneś więc mieć z tym żadnego problemu. Nałóż drobinę pasty na koniuszek palca i pozwól psu zlizać ją.
Krok drugi: zacznij szczotkować zęby pupila.Zmocz włosie szczoteczki wodą i nałóż trochę pasty. Na początek, po prostu pokaż szczeniakowi szczoteczkę. Pozwól mu ją obwąchać, a nawet wylizać jeśli ma na to ochotę. Delikatnie unieś jego wargi w taki sam sposób jak robiłeś to już wcześniej i postaraj się leciutko wyszczotkować kilka zębów i dziąsła wokół nich. Nie staraj się wyszczotkować całej jamy ustnej za pierwszym razem. Tak jak zaznaczyliśmy w kroku pierwszym, celem jest stopniowe zdobywanie zaufania szczenięcia przy prowadzeniu coraz śmielszych działań. Po pewnym czasie będziesz już w stanie wyszczotkować wszystkie zęby. Postaraj się aby zabieg przebiegał w przyjaznej atmosferze i nie był stresującym doświadczeniem dla Twoich podopiecznych.Pamiętaj aby po każdym udanym zabiegu nagrodzić Swojego pupila i podziękować za współpracę.