Informacja ze sklepu

Opieka nad kociętami


Twój nowy kot stanie sie wkrótce ukochanym i uwielbianym członkiem rodziny.
Z pewnością będziesz chciał otoczyć go troską oraz opieką, na jaką zasługuje.
Poniższe informacje dotyczące żywienia i opieki nad kociętami pomogą zapewnić mu
możliwie najlepszy start w dorosłe życie.

1. Początki
2. Żywienie
3. Opieka weterynaryjna



 1. Początki
Teraz kiedy do domu wkracza młody kociak zaczyna się prawdziwa zabawa!
Aby mieć pewność, że uda ci się zbudować dobre relacje ze swoim kotem, musisz poznać kilka podstawowych zasad.

• IMIĘ
Młody kociak szybko nauczy się rozpoznawać fonetyczne brzmienie swojego imienia, ale musisz pamiętać, że szybciej się go nauczy jeżeli bedzie ono stosunkowo krótkie.

• IDENTYFIKACJA
Każdego roku gubi się tysiące kotów. Dlatego konieczne jest odpowiednie oznakowanie zwierzęcia. Na identyfikatorze przymocowanym do obroży lub kolczyku możesz umieścić swoje nazwisko i adres zamieszkania.
Możesz pomyśleć także o umieszczeniu mikrochipu. Informacje o chipach
i o możliwościach ich wprowadzenia uzyskasz u swojego lekarza weterynarii.

• CZESANIE
Kocięta uwielbiają wszelkie zamieszanie wokół nich i czesanie bedą traktowały jako świetną zabawę. Czas jaki poświęcisz swojemu kotu wzmacnia wasze wzajemne relacje. Musisz jednak być pewien czy szczotka której używasz jest odpowiednia do czesania kotów, oraz długości sierści twojego pupila.

• OBRÓŻKA
Obróżka, szczególnie taka z identyfikatorem, wskazuje, że twój kot nie jest bezdomny. Zalecane jest stosowanie obróżek elastycznych.  Każda obróżka powinna przylegać ściśle do szyi kota, ale musi być możliwość wsadzenia jednego palca miedzy ją a szyję. Należy bezwzględnie pamiętać o powiększaniu obróżki wraz ze wzrostem kota.

• MISKA NA POKARM
Zalecane są miski ceramiczne lub ze stali nierdzewnej. Powinny być trwałe i codziennie myte. Kot musi mieć stały dostęp do świeżej wody.

• ZAPADKA DLA KOTA
Jeśli kot może wychodzić na zewnątrz, warto zamontować w drzwiach zapadkę, która zapewni mu całkowitą niezależność. Na początku trzeba pokazać kotu jak ma wychodzić na zewnątrz, i nagradzać go za każdym razem kiedy robi to samodzielnie.

• KUWETA
Wypełnij kuwetę specjalnym żwirkiem przeznaczonym dla kotów, i umieść ja w odizolowanym miejscu z dala od pokarmu i wody, w taki sposób żeby kociak miał do niej łatwy dostęp. Wkładaj kociaka do kuwety rano i wieczorem, a on szybko nauczy się jak z niej korzystać.

• LEGOWISKO
Kot powinien mieć legowisko, ułożone z miękkich ręczników lub koca. Powinno być umieszczone w ciepłym zacisznym miejscu, aby kot mógł tam spokojnie spać.

• ZABAWKI
Zabawa z kotem dostarczy wam więcej radości, jeśli kupisz mu kocie zabawki. Powinny być wystarczająco duże i twarde, aby kot nie mógł ich połknąć ani pogryźć.

• POJEMNIK DO TRANSPORTU
Jest to najbezpieczniejszy i najlepszy sposób podróży z kotem. Upewnij sie że wybrałeś pojemnik, który łatwo umyć i ma wyjmowane dno.

• AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I TRESURA
Kociaki z natury sa aktywne i należy je zachecać do zabaw i wysiłku, aby zapobiegać otyłości
i związanych z nią problemów. Pomocne są zabawki, ale należy unikać nitek, sznurków i włóczki
ponieważ ich części mogą utknąć w przewodzie pokarmowym zwierzęcia.

• NAUKA POPRAWNYCH ZACHOWAŃ
Nigdy nie bij, ani nie krzycz na swojego kota!
Zamiast tego przygotuj sobie spryskiwacz z wodą, odstraszany kot szybko nauczy sie kojarzyć spryskiwacz ze swoimi przewinieniami.

 2. Żywienie kociąt 
Pierwszy rok ma podstawowe znaczenie dla całego dalszego życia kota, co bezpośrednio wiąże się z podawaną karmą. 

• SPOSÓB ŻYWIENIA
Sposób żywienia młodego kota będzie miał bezpośredni wpływ na jego wzrost i rozwój, dlatego tak ważne jest aby w pokarmie znajdowały się wszystkie niezbędne witaminy oraz składniki mineralne i odżywcze.

• DLACZEGO MARKOWE KARMY ?
Odpowiedź jest prosta. Karmy klasy super premium są odpowiednio zbilansowane, zawierają najwyższej jakości składniki, bez zbędnych wypełniaczy.
Istona jest strawność karmy oraz wysoka zawartość mięsa odpowiadająca naturalnej diecie kota.
Warto zwrócić uwagę na zawartość naturalnych przeciwutleniaczy oraz DHA wspomagające rozwój wzroku i mózgu, składników mineralnnych i witamin wpływających na proces wzrostu, gęstą strukturę kostną i zdrowe zęby.




 3. Opieka weterynaryjna
Najlepszym źródłem informacji na temat prawidłowej opieki nad kotem i relacji miedzy człowiekiem a zwierzęciem jest lekarz weterynarii.

• SZCZEPIENIA
Lekarze weterynarii zazwyczaj zalecają stosowanie szczepionek kombinowanych, podawanych w wieku ok 8 i 12 tygodnia życia oraz odczekanie dalszych 1• 2 tygodni po drugim szczepieniu zanim kot będzie mógł zetknąć się z innymi kotami. Zabezpiecza to koty przed: wirusem białaczki kotów, wirusem panleukopenii kotów, grypą kocią oraz chlamydiozą.

• ZWALCZANIE PCHEŁ
Objawami wskazującymi na inwazję pcheł sa czarne odchody, znajdujące się na sierści lub w legowisku, częste drapanie się lub wygryzanie sierści. Pchły występują powszechnie, ale nowoczesne preparaty przeciwpchelne są bardzo skuteczne. Należy stosować preparaty typu spot-on lub spraye w regularnych odstępach czasu.

• ODROBACZANIE
Regularne odrobaczanie dobrej jakości preparatem przeciwpasożytniczym pozwala na zabicie wszystkich pasożytów znajdujących sie w układzie pokarmowym kota.

• KASTRACJA/STERYLIZACJA
Kastracja lub sterylizacja we wczesnym okresie życia pomaga ograniczyć problem nadmiernej populacji kotów i niechcianych zwierząt. Wyniki przeprowadzonych badań wykazały także, że sterylizacja ogranicza ryzyko występowania niektórych typów nowotworów. Dobrym pomysłem jest podawanie wysterylizowanemu kotu karmy o niższej wartości energetycznej, jako iż takie koty mają skłonność do otyłości.


Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.
cookie